Hlavní navigace

KB financovala vývoz českých aut do Ázerbájdžánu

V Praze 16. května 2005 – Komerční banka poskytla Ministerstvu dopravy Ázerbajdžánu exportní odběratelský úvěr ve výši téměř 10 milionů eur na nákup 43 českých nákladních automobilů Tatra. Dodané automobily budou využity při výstavbě dopravní infrastruktury a komunikačního spojení Ázerbajdžánu s okolními zeměmi.

Sdílet

Svým rozsahem se jedná o dosud největší exportní úvěr na dodávku českého zboží poskytnutý do této země. Právě úspěšné skloubení technické i finanční nabídky české strany představuje významný impuls a pootevření dveří i pro další dodávky českých technologií, strojů a dalšího zboží v rámci rostoucích investic do rozvoje místní ekonomiky.

Komerční banka, která v uplynulých letech financovala podobným způsobem celou řadu českých dodávek do zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy, ale například i Latinské Ameriky, využila při uzavírání obchodu celosvětovou podporu skupiny Société Générale. Vedle tradice a kvality dodávaného zboží a podpory exportního pojištění EGAP to byly právě zkušenosti a podpora místního zastoupení SG, které významnou měrou přispěly k úspěšnému uzavření obchodního případu.

Marie Petrovová
Tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).