Hlavní navigace

KB a Veolia Water uzavřely dohodu o spolupráci

Praha 9. dubna 2004 - Komerční banka a společnost Veolia Water Česká republika uzavřely dohodu o spolupráci. Společným cílem obou společností je vzájemná kooperace při přípravě individualizovaných řešení pro obce a kraje, a to zejména v rámci projektů zaměřených na zásobování vodou a odvádění odpadních vod, spolufinancovaných z evropských strukturálních fondů.

Sdílet

V souvislosti se vstupem ČR do EU bude třeba do roku 2010 ve více než 500 lokalitách postavit nové čistírny odpadních vod. Náklady na tuto výstavbu se dohadují až na 100 miliard korun. Obce, jako vlastníci čistíren odpadních vod musejí uhradit 35 procent z této částky.

V rámci vzájemné spolupráce obou firem zajistí společnost Veolia Water technické vyhodnocování projektů (studie realizovatelnosti, prognózy, plány hotovostního toku atd.). Komerční banka je pak připravena nabídnout krajům a obcím možnosti profinancování jednotlivých projektů.

Uvědomujeme si, jak důležitý je rozvoj a realizace projektů ve vodohospodářství. Proto jsme rádi, že jsme mohli uzavřít smlouvu o spolupráci se společností Veolia Water, která v oblasti zásobování a distribuce pitné vody zaujímá přední místo na českém trhu. Komerční banka je již nyní připravena nabídnout zájemcům z řad krajů a obcí pomoc při řešení jejich finančních potřeb souvisejících s realizováním projektů. Za tímto účelem jsme začali, jako první v ČR, nabízet konkrétní program Ponte zaměřený na spolufinancování projektů ze SFEU, uvedl Petr Slabý, náměstek pro marketing KB.

Jsem velmi rád, že jsme s Komerční bankou uzavřeli takovou dohodu, která plně odpovídá politice založené na dlouhodobé spolupráci s našimi smluvními partnery. Pevně věřím, že tím pomůžeme zajistit našim partnerům, městům a obcím, optimální podmínky pro získání evropských úvěrů, uvedl Philippe Guitard, generální ředitel Veolia Water pro střední Evropu a Rusko.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).