Hlavní navigace

KB A EIB PODEPSALY SMLOUVU O ÚVĚRU VE VÝŠI 37,5 MILIONŮ EUR

V Praze 22. prosince 2006 - Komerční banka získala od Evropské investiční banky (EIB) úvěr ve výši 37,5 milionů eur na podporu financování projektů malých a středních podniků, měst, obcí a jimi zřízených organizací.

Sdílet

Získané finanční prostředky budou využity na podporu projektů v oblastech ochrany životního prostředí a úspory energie, dopravy, vybudování veřejné infrastruktury, zlepšení veřejných služeb a vzdělávání. Princip podpory spočívá v profinancování poloviny uznatelných nákladů projektů v rozmezí od 40 tisíc do 5 milionů eur.

Část úvěru ve výši 10 milionů eur bude vyčleněna na financování rozvoje municipalit, jejich komunálních podniků a firem poskytujících komunální služby. Tyto finanční prostředky jsou určeny na podporu rozvoje komunální infrastruktury v oblasti životního prostředí, dopravy, zdravotnictví a vzdělávání. Vzhledem k tomu, že se jedná o společné financování EIB a Evropské komise (EK), bude program podpořen přímou dotační podporou ve výši až 2 milionů eur. Při splnění podmínek programu klient získá dotaci v maximální výši 10 % uznatelných nákladů projektu (25 % při podpisu smlouvy, 25 % po uhrazení poloviny uznatelných nákladů, 50 % po uhrazení nejméně 90 % uznatelných nákladů). Nabídka platí pro kraje Liberecký, Královehradecký, Pardubický, Ústecký, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Vysočina a Jihomoravský.

KB je tradičně silným partnerem českých měst a obcí. Se svými 378 pobočkami a 35 obchodními centry pro středně velké podniky a municipality zaujímá v oblasti financování těchto subjektů v ČR přední místo. To potvrzuje fakt, že 40 % českých měst a obcí považuje KB za svoji hlavní banku. KB nabízí těmto klientům ucelenou nabídku bankovních produktů a služeb pod názvem Program Municipality. Novinkou roku 2007 bude Program Ponte II, financování projektů ze Strukturálních fondů EU, který odpovídá novým podmínkám pro období 2007–2013.

Filip Kotora, vedoucí marketingu pro střední podniky a municipality KB uvedl, že spolupráce s EIB umožní Komerční bance efektivněji řešit investiční potřeby municipálních klientů a nabízet jim financování modernizace komunální infrastruktury za příznivějších podmínek.

Komerční banka představila svou spolupráci s EIB a základní principy podpory komunálních projektů v rámci IX. Finanční konference Svazu měst a obcí ČR, jehož je dlouholetým partnerem. Zájmem KB je aktivně se podílet na financování klíčových projektů veřejného sektoru zejména v oblasti vodohospodářství a projektů urbánní dimenze Regionálních Operačních Programů. Úvěry nad 5 milionů korun v prioritách urbánní dimenze bude KB poskytovat bez poplatků za vyhodnocení a realizaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).