Hlavní navigace

Každý desátý Čech se naposledy stěhoval za prací

[Tisková zpráva] Podle průzkumu DIRECT Pojišťovny se lidé v Česku stěhují v průměru dvakrát za život. Nejčastějším důvodem pro změnu bydliště je svatba a odchod od rodičů, což jako hlavní důvod posledního stěhování uvedlo 47 % respondentů.

Sdílet

Celkem 38 % lidí změnilo své bydliště z důvodu potřeby většího bytu, ještě nikdy se pak nestěhoval téměř každý pátý občan České republiky. Z důvodu změny zaměstnání se naposledy stěhoval každý desátý Čech.

Stěhování, ať se děje z jakéhokoliv důvodu, znamená také nepodcenit pojištění nového bydlení. Ti, kteří se rozhodnou pojistit si svůj nový domov u DIRECT Pojišťovny, získávají k pojištění domácnosti či nemovitosti automaticky v ceně pojištění také dárek v podobě asistenčních služeb a pojištění zahrady či květin na terasách, balkonech, apod. V rámci tohoto pojištění nabízí DIRECT Pojišťovna všem novým klientům také tzv. vstupní bonus neboli 20% slevu z ceny pojištění.

„Jak ukázal náš průzkum, 28 % obyvatel ČR se stěhovalo jednou a 23 % dvakrát za život. Důvodem první změny bydliště je zpravidla opuštění bytu či domu rodičů a založení vlastní rodiny. Celkem 9 % lidí se naposledy odstěhovalo z důvodu rozvodu a 11 % se přestěhovalo za prací,“ říká Klaudia Tóthová, ředitelka marketingu DIRECT Pojišťovny a dodává: „Pojistit si svůj majetek, tedy jak domácnost, tak nemovitost, by mělo být jednou z prvních věcí, kterou by lidé měli udělat, když se přestěhují do nového bytu či domu.“

DIRECT Pojišťovna pojišťuje majetek na nové ceny. V případě pojistné události tak klient získá pojistné plnění v takové výši, aby si za zničenou věc mohl pořídit věc novou. V rámci pojištění majetku si lze u DIRECT Pojišťovny sjednat pojištění nemovitosti, domácnosti a také pojištění odpovědnosti občanů. Komplexní pojistné balíčky MINI, OPTI a MAXI kombinují různé varianty ochrany majetku proti živelním událostem, odcizení, vandalismu, vodovodním škodám či proti přepětí a zkratu.

Stejně jako u produktů pro motoristy poskytuje DIRECT Pojišťovna u pojištění majetku bonus za bezeškodní průběh, a to až do výše 30 % (za každý rok trvání pojištění bez pojistné události získává klient 5% slevu na pojistném).

Pojištění domácnosti od DIRECT Pojišťovny se vztahuje nejen na vybavení bytu či domu, jako jsou např. spotřebiče, elektronika, nábytek, šperky či oblečení, ale současně chrání také sportovní či jiné vybavení, jež se nachází v nebytových prostorách – ve sklepě, garáži nebo komoře.

Pojištění zahrady a asistenční služby v ceně

Pojištění zahrady kryje např. poškození porostů, přenosného zahradního nábytku, dekorativních předmětů či grilu. Vztahuje se na vandalismus a živelní události. Asistenční služby zase nabízí okamžitou odbornou pomoc v případě neočekávané události. Do 90 minut zajistí DIRECT Pojišťovna specialistu, který pomůže situaci vyřešit – například instalatéra nebo zámečníka.

Průzkum pro DIRECT Pojišťovnu realizovala v červnu 2010 společnost TNS AISA.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).