Hlavní navigace

Každý čtvrtý nový zájemce o penzijní připojištění si vybral ČSOB Penzijní fondy

ČSOB Penzijní fondy se v prvním čtvrtletí roku 2007 výrazně podílely na růstu celého trhu. Počet účastníků tří penzijních fondů spravovaných ČSOB se zvýšil o více než 25 tisíc, přičemž celkově vzrostl počet účastníků v penzijních fondech za první tři měsíce roku o 105 tisíc. Každý čtvrtý si tak zvolil fondy ČSOB. Letošní vývoj potvrzuje loňský silný růst penzijních fondů ČSOB, kdy počet účastníků vzrostl o téměř 20 procent, což bylo dvakrát více než na celém trhu.

Sdílet

„Počet zájemců o penzijní připojištění roste ještě rychleji než v loňském roce, což je možná až překvapivé. Je potěšující, že k tomuto růstu výrazně přispívají výsledky penzijních fondů ČSOB,“ uvedla Kateřina Štěrbová, zodpovědná za obchod a marketing Penzijních fondů ČSOB.

Stále se tak potvrzuje správnost rozhodnutí nabídnout zájemcům o penzijní připojištění fondy s různou investiční strategií – pro mladší účastníky ČSOB PF Progres a pro příznivce konzervativnější strategie ČSOB PF Stabilitu. Podobně jako v loňském roce se v prvním čtvrtletí roku 2007 velmi dařilo menšímu ČSOB PF Progres, který dokázal oslovit přes 15 tisíc zájemců o zajištění na stáří.

Na konci března se penzijní fondy ČSOB včetně spravovaného Zemského PF staraly o finanční prostředky téměř 558 tisíc účastníků ve výši 17,06 miliardy korun. Fondy ČSOB v současné době zaujímají svým počtem účastníků čtvrté místo na trhu penzijního připojištění. „Pokud bude pokračovat současný tržní vývoj, je velmi reálné, že v letošním roce splníme cíl dosažení 600 tisíc účastníků a zlepšíme výrazně své postavení na trhu,“ dodala Štěrbová.

ČSOB Penzijní fond Progres si i v počátku letošního roku udržel nejvyšší růst tržního podílu mezi deseti penzijními fondy a polepšil si o dalších 0,28 %. Spolu s fondem Stabilita a Zemským penzijním fondem zaujímají v současnosti 15,01% celého trhu a obhospodařují celkem 12,08 % celkových aktiv účastníků penzijního připojištění. Vyplývá to z ekonomických výsledků penzijních fondů za 1.čtvrtletí roku 2007, které poskytla Asociace penzijních fondů České republiky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).