Hlavní navigace

Karel Svoboda novým členem Řídícího týmu v ČR

V souladu s dřívějším oznámením KBC o zavedení nového řídícího modelu ve střední Evropě koordinuje od 1. května 2006 obchodní operace banky a pojišťovny na českém národním trhu „Řídící Tým“. Jeho nejdůležitějším posláním je rozvíjet bankopojištění, specifické know-how KBC, tedy osvědčený model vzájemného propojení bankovních a pojišťovacích produktů a jejich distribuce pod jednou střechou. Struktura Řídícího Týmu a pracovní agenda jeho jednotlivých členů jsou identické ve všech zemích střední Evropy, kde KBC jako většinový akcionář operuje – v ČR, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

Sdílet

Nominace do Řídícího Týmu pro Českou Republiku, oznámená 28. dubna, byla dnes rozhodnutím KBC doplněna o nominaci Karla Svobody (nar. 1970) pro agendu pojistných produktů, zaměřenou na retailovou klientelu. Oblast pojistných produktů dočasně řídil zástupce manažera Řídícího týmu Jeroen van Leeuwen.

Ing. Karel Svoboda (*12. dubna 1970) je absolventem oboru ekonomická statistika na VŠE v Praze, absolutoria (Master of Science in Statistics) pak dosáhl na Texas A&M University v USA. Svou pracovní kariéru začal na akademické půdě a od roku 2000 působí na různých manažerských pozicích ve Skupině ČSOB. Nyní vede divizi životního pojištění a je členem představenstva ČSOB Pojišťovny.

Existence Řídícího týmu pro ČR neznamená žádnou změnu právního statutu dvou entit – ČSOB (banky) a ČSOB Pojišťovny. Řídící Tým vede Pavel Kavánek, který – jak již bylo dříve avizováno – zůstává předsedou představenstva a generálním ředitelem ČSOB (banky), jeho zástupcem v Řídícím Týmu ČR je Jeroen van Leeuwen, který zůstává předsedou představenstva a generálním ředitelem ČSOB Pojišťovny. Karel Svoboda bude v organizační struktuře ČSOB Pojišťovny i nadále řídit divizi životního pojištění; v řízení divize neživotního pojištění bude pokračovat její ředitel Ing. Michal Kaněra.

Nová řídící struktura KBC ve střední Evropě usnadňuje implementaci obchodních iniciativ a synergií napříč zeměmi, v nichž KBC působí. Během několika posledních let se KBC rozvinula z převážně belgické banky v mezinárodní společnost s mnoha různými distribučními kanály. K růstu jejích obchodních aktivit přitom nepochybnou měrou přispívají právě operace ve střední Evropě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).