Hlavní navigace

Karbon Invest a K.O.P. podaly u Komise pro cenné papíry nové žádosti

PRAHA (23. března 2005) – Společnost Charles Capital, která je majoritním vlastníkem skupiny Karbon Invest, sděluje, že společnosti Karbon Invest, a. s., a K.O.P., a. s., vzaly zpět rozklady podané proti zamítavým rozhodnutím Komise pro cenné papíry (Komise) z prosince minulého roku ve věcech povinných nabídek převzetí a nabídky na odkoupení akcií společnosti OKD, a. s. a nabídky převzetí určené akcionářům společnosti Českomoravské doly, a. s.

Sdílet

Karbon Invest i K.O.P. následně podaly Komisi nové žádosti o souhlas s obsahem těchto nabídek, jež byly zpracovány s přihlédnutím k názorům a podnětům Komise vyjádřeným v odůvodnění jejích prvoinstančních rozhodnutí.

Společnost Karbon Invest podala v prosinci 2004 žádost o souhlas Komise s obsahem nabídek převzetí a nabídky na odkoupení určené minoritním akcionářům společnosti OKD. Společnost K.O.P. současně podala žádost o souhlas Komise s obsahem nabídky převzetí určené minoritním akcionářům společnosti Českomoravské doly. Komise obě žádosti zamítla a společnosti Karbon Invest a K.O.P. proti těmto rozhodnutím podala v lednu tohoto roku rozklad. Z odůvodnění zamítavých rozhodnutí vyplynulo, že Komise pokládala některé části nezávislých ocenění, zpracovaných pro účely nabídek převzetí a odkoupení, za nedostatečně odůvodněné.

Vzhledem k tomu, že průběh rozkladového řízení není zákonným způsobem nijak časově omezen a nelze tedy ani odhadovat jeho délku, rozhodly se společnosti Karbon Invest a K.O.P. neprodlužovat dále nežádoucí stav a ukončit obě běžící správní řízení. Společnosti Karbon Invest a K.O.P. jsou přesvědčeny, že nové žádosti o souhlas s obsahem nabídek včetně nově zpracovaných nezávislých ocenění již zcela vyhoví požadavkům Komise, která s obsahem nabídek vysloví souhlas a minoritní akcionáři tak budou moci využít svůj zákonný nárok na odprodání svých podílů.

Miloš Růžička
Bison & Rose

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).