Hlavní navigace

KAPITOL výrazně posiluje svou pozici na zprostředkovatelském trhu

Rekordního růstu dosáhla společnost KAPITOL pojišťovací a finanční poradenství, a.s., která oznámila výsledky hospodaření za první pololetí roku 2007. Upevnila si tak postavení třetí největší firmy na zprostředkovatelském trhu. KAPITOL působí na trhu zprostředkovatelů pojistných a finančních produktů od roku 1995 a exkluzivně spolupracuje s pojišťovnou Kooperativa a finanční skupinou České spořitelny.

Sdílet

Za první pololetí roku 2007 vzrostl meziročně provizní obrat společnosti o více jak 58% a přesáhl 282 mil. Kč. Současně se společnosti podařilo dosáhnout pololetního hrubého zisku více jak 13 mil. Kč, čímž překonala loňský celoroční výsledek.

Na rekordním růstu společnosti nejvíce podílelo rozšiřování obchodní sítě společnosti. Za uplynulý rok se podařilo zvýšit počet spolupracovníků o více jak 70% na současných 1764 poradců a rozvoj sítě nadále pokračuje. KAPITOL patří díky absolutnímu růstu obratu i počtu spolupracovníků k nejrychleji rostoucím společnostem na trhu zprostředkovatelů, komentoval výsledky předseda představenstva společnosti Ing. Ivo Zlámal.

KAPITOL pojišťovací a finanční poradenství, a.s. je členem Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců České republiky a jeho majoritním akcionářem je Kooperativa, pojišťovna, a.s.

KAPITOL je pro Kooperativu nejvýznamnějším zprostředkovatelem životního pojištění s více jak 48% podílem na běžném předepsaném pojistném v životním pojištění.

Kooperativa je součástí jedné z největších evropských pojišťovacích skupin Vienna Insurance Group, která získala od prestižní agentury Standard & Poor's rating A+ se stabilním výhledem. Koncern Vienna Insurance Group je vedoucím rakouským pojišťovacím koncernem ve střední a východní Evropě. V mezinárodním srovnání zaujímá skupina v tomto prostoru celkově druhé místo. Vedle domácího trhu v Rakousku působí skupina v Bulharsku, Německu, Gruzii, Chorvatsku, Lichtenštejnsku, Polsku, Rumunsku, Rusku, Srbsku, na Slovensku, v České republice, Maďarsku, na Ukrajině a v Bělorusku. Nedávno koncern vstoupil na trhy v Turecku a Albánii, v Itálii a ve Slovinsku má pobočky. Do skupiny Vienna Insurance Group v Rakousku patří vedle společnosti WIENER STÄDTISCHE Versicherung AG také Donau Versicherung, Bank Austria Creditanstalt Versicherung a Union Versicherung. Dále má podíl v pojišťovně Wüstenrot Versicherung a Sparkassen Versicherung. V Rakousku, Bulharsku, v České republice, na Slovensku a v Rumunsku zaujímá skupina Vienna Insurance Group první či druhé místo na trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).