Hlavní navigace

Sněhová kalamita Kooperativě prozatím přinesla škody za 23 milionů korun

[Tisková zpráva] K dnešnímu dni Kooperativa eviduje 300 škod v celkové výši téměř 23 milionů Kč. Jedná většinou o menší škody na střechách rodinných domů, poškozené přístřešky nebo zastřešení bazénů, ale zvýšil se i počet poškozených vozidel.

Sdílet

V první polovině týdne jsme přijímali o cca 50 % více hlášení škod na vozidlech, než je v tomto zimním období obvyklé. V současnosti se situace u pojištění vozidel stabilizovala.  

Největší škody, které doposud klienti Kooperativě nahlásili, jsou poškozené haly v Praze a Pardubicích. V Praze se jedná o poškození střechy skladové haly za téměř 5 milionů korun, v Pardubicích tíhu sněhu nevydržely makrolonové světlíky na střeše výrobní haly v průmyslovém areálu na Fáblovce. Škoda pravděpodobně dosáhne výše 3 miliony Kč.   

Nejvíce pojistných událostí nám hlásí klienti z Moravskoslezského a Jihomoravského kraje, v posledních dnech přibývají hlášení škod ze středních Čech a Prahy.

Největší nápor hlášení pojistných událostí očekáváme v příštím týdnu, až povolí mrazy a tající sníh odhalí další způsobené škody.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).