Hlavní navigace

Kabelovým televizím přibývá více než tisíc předplatitelů internetu za týden

Internet po kabelovém televizním rozvodu si v České republice předplácí již na sto tisíc domácností a firem. Oznámila to Česká asociace kompetitivních komunikací (ČAKK), která sdružuje hlavní společnosti provozující kabelové systémy v České republice – UPC Česká republika a.s., Karneval Media, SELF servis a SATT. Stotisícím předplatitelem se v minulém týdnu stal pan Ivan Valo z Jablonce nad Nisou.

Sdílet

Podle Zdeňka Vaníčka, prezidenta ČAKK, jde nesporně o společný úspěch největších domácích společností provozujících služby po širokopásmových sítích kabelové televize, které po ADSL představují druhou nejsilnější platformu vysokorychlostního přístupu k Internetu v České republice. Svými aktivitami totiž za českou stranu konkrétně přispívají k naplnění důležitého cíle Evropské unie – tj. umožnit přístup k rychlému Internetu maximálnímu počtu obyvatel v Evropě pomocí rozvoje elektronických komunikací prostřednictvím sítí kabelové televize.

Podle ČAKK je počet připojení na internet prostřednictvím kabelových sítí ještě o několik tisíc vyšší, vezmou-li se do úvahy další kabelové televize, které nejsou členy Asociace. Jen členové ČAKK přitom vykazují více než tisíc nových připojení týdně.

S rozvojem internetu po kabelových sítích je spokojen rovněž předseda představenstva ČAKK Luboš Řežábek: Vysokorychlostní internet na sítích kabelových operátorů se stává stále významnějším produktem v jejich nabídce. Kvalitou a dostupností je razantně konkurenceschopný a pomáhá i významně šířit internetovou gramotnost. Je naší prioritou dále rozšiřovat oblasti s jeho nabídkou.

Jubilejním stotisícím zákazníkem se stala Ivan Valo z Jablonce nad Nisou. Ten získal předplatné internetové služby chello light na rok zdarma a k tomu webovou kameru, bezdrátovou optickou myš a další drobné dárky.

K tomu místopředsedkyně představenstva ČAKK Vladimíra Chladová dodává: Je symbolické, že stotisícím předplatitelem se stal právě zájemce o služby UPC. Naše společnost je dlouhodobě průkopníkem vysokorychlostního internetu po kabelu a její internetová služba patří na trhu k těm nejlépe hodnoceným a nejoblíbenějším. Osobně jsem velmi ráda, že „osud ukázal“ na předplatitele právě z Jablonce. Jablonec je totiž přesně ten typ českého města, které v sobě ukrývá značný lidský a ekonomický potenciál. A naše společnost chce nabídkou moderních širokopásmových služeb napomáhat k jeho rychlému rozvoji.

Česká asociace kompetitivních komunikací

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).