Hlavní navigace

K letním slevám Českých drah se přidal i soukromý dopravce

V neděli 21. června začíná platit „Léto 2009“ – nabídka Českých drah, která má podpořit domácí cestovní ruch. Lidé tak budou moci až do 22. září cestovat se síťovými jízdenkami regionálními vlaky levněji. Stejná nabídka bude platit i ve vlacích OKD Doprava.

Sdílet

Už tuto neděli mohou cestující vyrazit na výlet vlakem levněji

Smyslem nabídky „Léto 2009“ je především nabídnout cestujícím výhodnou alternativu tradičních dovolených v zahraničí nebo pobytových zájezdů a podpořit vnitrozemský cestovní ruch. Dopravce proto zvýhodnil hlavně síťové jízdenky do regionálních vlaků:

  • Turistické jízdenky SONE+ budou platit nejen o víkendu, ale i ve všední dny. Za 150 korun tak nabízí dopravce celodenní putování osobními a spěšnými vlaky po celé naší vlasti ve skupině až pěti osob, kdy maximálně dva jsou starší 15 let.
  • Zlevní krajské síťové jízdenky REGIONet. S krajskou síťovou jízdenkou REGIONet, která platí ve zvoleném kraji jeden den, ušetří zákazníci v létě 34 %. Běžně stojí REGIONet 150 korun, přes léto za něj zaplatí jen 99 korun.

K projektu Českých drah nově přistoupila i akciová společnost OKD Doprava, která bude jízdenky vydávat i uznávat ve všech svých spojích za stejně zvýhodněných pravidel. Původně samostatná letní nabídka jednoho dopravce tak přerostla ve spolupráci dvou partnerů. Velmi jsme uvítali vstřícnost OKD Doprava, která je tradičním partnerem našich projektů na podporu turistického cestování, říká Tomáš Čech vedoucí oddělení cenotvorby a prodeje. OKD provozuje trať Milotice nad Opavou – Vrbno pod Pradědem a také tady budou zákazníci přes léto cestovat stejně výhodně jako u nás.

Do vlaků ČD půjde navíc celé léto zakoupit jakoukoli vnitrostátní jízdenku platnou mezi konkrétními stanicemi za ceny roku 2008. Uspořit tak zákazníci mohou nejen při jednotlivé cestě, ale také při pravidelném dojíždění na prázdninovou brigádu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).