Hlavní navigace

Již počtvrté pomáhali zaměstnanci ze skupiny ČSOB neziskovým organizacím

[Tisková zpráva] V rámci programu „Pomáháme společně“ proběhly na podzim již čtvrté dobrovolnické dny. Zapojilo se do nich více než 500 zaměstnanců napříč celou skupinou a oproti loňskému roku se zvýšil počet týmů, které jely pomáhat společně.

Sdílet

Mnozí si tak mohli vyzkoušet práci v neziskových organizacích a zároveň i jiný týmový zážitek.

Někteří zaměstnanci se během dobrovolnických dnů zaměřili na pomoc přírodě. Pomáhalo se např. v lese v Libereckém kraji, kde zaměstnanci stavěli oplocenky kolem stromků, v CHKO Český ráj zase sbírali odpadky podél naučných stezek a uklidili skládku. Jiní zavítali také do CHKO Bílé Karpaty, kde pokosili louku tradičním způsobem. Někteří vyrazili pomáhat i do psího útulku Dar, kde vybudovali zimní kotce.

Do areálu ZOO Praha zavítal tým Obchodního Controllingu. „Letošní den v rámci dobrovolnických dnů jsme v našem útvaru věnovali ZOO Praha. Nádherně se vydařilo počasí, sluníčko potěšilo nás i zvířata. Ocenili jsme, že jsme si mohli prohlédnout ZOO zevnitř. Podívali jsme se i do několika klecí, kde jsme vykopávali přerostlé jehličnany a sázeli mladé bambusy za dozoru nervózních ptačích obyvatel. Pomohli jsme s údržbou zeleně, dozvěděli jsme se spoustu zajímavého o fungování ZOO a celý den jsme si moc užili. Příští rok určitě vyrazíme znovu,“ hodnotí své dojmy výkonná manažerka Jitka Šlapalová.

Dalším týmem, který se do dobrovolnických prací zapojil, byl tým z útvaru Retail Jihozápadní Čechy. „Během dobrovolnických dnů jsme vyrazili pomáhat se zahradnickými pracemi do Lednicko-valtického areálu. Nejenom, že jsme udělali něco pro sebe a pro své zdraví, ale jsme rádi, že jsme pomohli dobré věci. Společný výjezd jsme také využili k neformálním diskusím a tmelení týmu. Navíc nám přálo hezké počasí, a tak jsme strávili příjemný den v krásném prostředí zámeckých zahrad Lednicko-valtického areálu. Závěr dne nám zpříjemnila mimořádná prohlídka zámku,“ sdělila své pocity a zkušenosti Jana Sácká.

Během dobrovolnických dnů se mnozí také rozhodli pomáhat handicapovaným a duševně chorým lidem. Zaměstnanci např. vyrazili s vozíčkáři na výlet do zámku v Častolovicích a pomohli s administrativou v Občanském sdružení Anabell.

Výkonný manažer útvaru Procesního řízení Retail/SME Roman Eichler zavítal se svým novým týmem do Centra služeb Hvozdy. „Když jsem spolupracovníky oslovil s námětem netradičního teambuildingu formou pomáhání, většina měla zájem, ale nevěděli, do čeho jdou. Kolegové, kteří dobrovolnické dny v bance organizují, nám zařídili akci v Centru pomoci handicapovaným Hvozdy. Během dne jsme se vrhli do vyklízení skladu, sekání trávy, řezání dřeva, natírání plotu, který sál jako houba, oklepávání staré omítky apod. Kdo se nesetkal s mentálně postiženými lidmi, nepochopí, že litovat jich nemá smysl. Naopak bychom jim mohli závidět, s jakou radostí vychutnávají každou chvilku, od uklízení, až po rozhovor s pomocníky. Všichni jsme si pomáhání natolik užili, že jsme se prakticky jednohlasně shodli na opakování, protože do takovýchto akcí se rozhodně vyplatí čas investovat,“ říká Roman Eichler.

Součástí dobrovolnických dnů byla také pomoc zaměřená na děti a seniory. Pomohly se např. vymalovat prostory Domova Sue Ryder a Oblastní charity Ústí nad Orlicí. Pracovalo se také na zahradě a v parku Domu Sv. Antonína, kde vzali zaměstnanci skupiny místní klienty na procházku. Pro děti se pomohlo zorganizovat „Hravé odpoledne na farmě“ a umýt okna a hračky pro děti ve Středisku pomoci ohroženým dětem ROSA.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).