Hlavní navigace

Jiří Střelický povede v pojišťovně Generali produktový management

[Tisková zpráva] Generali Pojišťovna a.s. má s účinností od 16. srpna 2011 nového vrchního ředitele. Představenstvo společnosti pověřilo vedením úseku Product management & Operations Jiřího Střelického.

Sdílet

Do Generali přichází ze sesterské pojišťovny Generali v Polsku, kde do srpna letošního roku zastával pozici člena představenstva se zodpovědností za oblasti pojištění motorových vozidel, likvidaci pojistných událostí a klientské centrum. Ve funkci nahradí Petra Hájka, který zůstává nadále předsedou představenstva penzijního fondu Generali, 100% dceřiné společnosti pojišťovny Generali, a v současné době vede jednání o svém dalším působení v rámci skupiny Generali.

Mgr. Jiří Střelický M.A., Ph.D., kterému je 36 let, vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně se zaměřením na odbornou matematiku. Ve studiu pokračoval na Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy (CERGE-EI), kde se věnoval ekonomickým teoriím. Svoje vzdělání dále rozšířil na zahraničních stážích na univerzitách v Berkeley v USA a německém Bonnu. Jiří Střelický hovoří anglicky, německy a polsky.

Svoji kariéru zahájil jako vědecký pracovník Národohospodářského ústavu Akademie věd. V roce 2005 začal působit jako konzultant pražské kanceláře firmy McKinsey & Company, kde se věnoval oborům pojišťovnictví, energetika a telekomunikace. O dva roky později nastoupil do pojišťovny Generali jako projektový manažer se zaměřením na oblast neživotního pojištění. Po vzniku Generali PPF Holding v roce 2008 pracoval pro kompetenční centrum likvidace pojistných událostí a současně se věnoval projektům v oblasti pojištění motorových vozidel. Díky výborným výsledkům byl o rok později jmenován členem představenstva polské Generali zodpovědným za oblasti pojištění motorových vozidel, likvidaci pojistných událostí a klientské centrum.

Jiří Střelický se narodil 4. června 1975 v Brně. Je ženatý, má syna a dceru. Mezi jeho koníčky patří squash, volejbal a horská turistika.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).