Hlavní navigace

Jezdíme s úsměvem a s Českou pojišťovnou

Praha (24. dubna 2006) - Česká pojišťovna rozšiřuje své dopravně-bezpečnostní aktivity a kromě projektu Gentleman silnic se letos poprvé bude podílet společně s Policií ČR na známé celorepublikové akci Jezdíme s úsměvem, při které odměňují kontrolované řidiče také děti základních škol.

Sdílet

Šoférům, kteří dodržovali dopravní předpisy v minulosti děti rozdávaly jablka a těm, kteří je porušovali, zase dávaly citrony. Tentokrát budou dobré šoféry odměňovat samolepicím obrázkem usměvavého autíčka, hříšníky pak kresbou zamračeného auta. Všechny děti, účastnící se této akce, budou mít na sobě reflexních vesty, které jim zůstanou i po návratu do školy.

Společný preventivní a dopravně výchovný projekt České pojišťovny a Policie ČR Jezdíme s úsměvem však na rozdíl od minulosti tentokrát nebude probíhat pouze během jednoho týdne v roce, ale od konce května až do října. Motoristé se s ním tedy postupně ním setkají ve všech krajích České republiky. Na některá stanoviště navíc zavítají společně s dětmi a policisty i známí sportovci, podporovaní Českou pojišťovnou.

Přímá reakce dětí na chování motoristů je podle psychologů velmi přesvědčivá a řidiče tak více motivuje k bezpečné jízdě. A že je tato motivace na místě, o tom svědčí i více než 51 tisíc dopravních nehod, ke kterých došlo na našich silnicích během prvních tří měsíců letošního roku. Více než 38 tisíc se jich stalo v obci a příčinou 11 tisíc byla nepřiměřená rychlost, na jejíž kontrolu je akce Jezdíme s úsměvem především zaměřena. Během prvních tří letošních měsíců zahynulo na českých silnicích 187 lidí a 712 se jich těžce zranilo.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem 36 procent. Má základní kapitál téměř 3 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Česká pojišťovna patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přibližně 250 mld. Kč. Jediným akcionářem ČP je společnost PPF Group N. V.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).