Hlavní navigace

Jedničkou ve financování zemědělců v České republice je GE Money Bank

V médiích se v těchto dnech objevily nepřesné informace týkající se postavení českých bank na trhu zemědělských úvěrů. Dle údajů registru úvěrů České národní banky (ČNB) dosahovalo v srpnu letošního roku portfolio zemědělských úvěrů GE Money Bank 8,1 mld. Kč, což představovalo 27,8% podíl na trhu. GE Money Bank je tak v oblasti financování zemědělců jedničkou na českém trhu.

Sdílet

„Dle údajů ČNB tvoří portfolio zemědělských úvěrů v České republice 29,1 mld. Kč. Úvěry od GE Money Bank z toho činí 27,8 % a jejich podíl i nadále narůstá. Jen během prvních deseti měsíců letošního roku poskytla GE Money Bank 4,29 mld. Kč zemědělských úvěrů, což je 49,6% nárůst oproti stejnému období loňského roku,“ řekla Iva Prokopová, manažerka zemědělských úvěrů GE Money Bank.

V portfoliu úvěrů pro zemědělce od GE Money Bank výrazně převládají investiční typy úvěrů Tvoří 70 % celkového objemu. Zemědělci nakupují zejména novou zemědělskou techniku a půdu, na které mohou využít dotace úroku 4% od Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF). Využívané jsou také investice do výstavby a rekonstrukcí zemědělských objektů, v rámci nichž lze čerpat dotace z Evropských fondů (například z Programu rozvoje venkova). Pro takové případy GE Money Bank připravila službu EU Servis, díky které mohou zemědělci získat komplexní poradenství při zpracování žádosti, ale i během procesu získání dotace. V této oblasti spolupracuje GE Money Bank s profesionálními poradci společnosti AgroConsult Bohemia s.r.o.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).