Hlavní navigace

JEDNÁNÍ SE SDRUŽENÍM AKCIONÁŘŮ PIAS

Sdílet

Představenstvo společnosti Auxilium, a.s. (Auxilium), 100% dceřinné společnosti Československé obchodní banky, a.s. (ČSOB), sděluje akcionářům PIAS, že se dne 9.11.2001 konalo jednání mezi zástupci Sdružení akcionářů PIAS (Sdružení) a Auxilia. Na tomto jednání zástupci Auxilia projednali se zástupci Sdružení navrženou cenu právě probíhajícího odkupu akcií První investiční společnosti, a.s. (PIAS). Auxilium navrhlo cenu odkupu na základě poslední účetní závěrky společnosti PIAS řádně ověřenou auditorskou společností Arthur Andersen a na základě posudku soudního znalce, zatímco argumenty Sdružení pro zvýšení ceny odkupu se neopírají o ověřené informace o hospodářské situaci PIAS.

Auxilium tímto oznamuje akcionářům PIAS, kteří dosud nevyužili její nabídku odkupu akcií PIAS, že jakékoliv informace o brzkém zvýšení ceny odkupu jsou s ohledem na výše uvedené nepodložené a nereálné. Na nabídce Auxilia nic nezmění ani nadcházející mimořádná valná hromada PIAS svolaná na žádost Sdružení.

Auxilium by touto cestou rádo vyjádřilo spokojenost s probíhajícím výkupem akcií PIAS, neboť většina oslovených akcionářů včetně řady členů předsednictva Sdružení již využila tuto nabídku Auxilia.

Milan Tománek
Výkonný ředitel
Řízení komunikace ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).