Hlavní navigace

JaXmobilem: soutěž o mobilní etiketě finišuje

Praha 16. května 2006 – Už jen pět dní zbývá do konce soutěže, kterou v rámci projektu mobilní etikety připravil T-Mobile nejen pro své zákazníky na internetových stránkách www.jaXmobilem.cz. Úkolem soutěžících je do 160 znaků (=1 textová zpráva) vměstnat svůj největší trapas s mobilním telefonem. Kampaň za ohleduplné užívání mobilního telefonu odstartoval T-Mobile před necelými dvěma měsíci, na první jarní den – 21. března. Ústředním bodem je web www.jaXmobilem.cz a rodinka iXových, jejichž duchovním otcem je populární kreslíř Štěpán Mareš, který na celém projektu s T-Mobile spolupracoval.

Sdílet

Posledním dnem pro zapojení se do soutěže je 21. květen. Poté odborná porota, ve které zasedne Martina Kemrová, Jitka Chocová (manažerka pro společenskou odpovědnost T-Mobile), Eva Mašková (redaktorka časopisu Katka), Marek Kuchařík (šéfredaktor časopisu Yop!), kreslíř Štěpán Mareš a samozřejmě rodinka pana X, rozhodne o majitelích hned tří stovek cen. Vyhrát přitom není nic složitého – postačí svou příhodu odeslat SMS na telefonní číslo 736 300 012 nebo jej napsat do připraveného formuláře na www.jaXmobilem.cz. Na autory těch nejoriginálnějších příspěvků čekají více než lákavé odměny:

1. cena – originální obraz a tričko s obrázkem od Štěpána Mareše, mobilní telefon Nokia N70
2. cena – mobilní telefon Nokia 6230i, tričko s obrázkem od Štěpána Mareše
3. cena – Mobilní telefon Nokia 6101, tričko s obrázkem od Štěpána Mareše
4. – 300. cena – Tričko s obrázkem od Štěpána Mareše

A jak se nejčastěji dostáváme s mobilním telefonem do nepříjemné situace? Samozřejmě pomocí SMS: „Má osudová zpráva:naši jeli pryč,stáhni slipy a ihned přijď! Odpověď přišla brzy:moc bych rád, ale syn a manželka jsou proti. Od té doby jsme s tchánem kamarádi“.

Také není nad to, když mobil zazvoní v nepravou chvíli na nepravém místě, nebo jen nezvládneme jeho ovládání: „Psala jsem příteli SMS, kdy a kde se sejdeme, ale omylem ji poslala hromadně kolegům – dobrovolným hasičům. Na rande mimo přítele přišlo ještě 18 hasičů :-).“

Často však nejde jen o trapasy, ale situace, které prostě přináší sám život: „Jednou jsem nechal telefon u prasat, přijdu za 10 minut a telefon není, tak se prozvoním od kámoše a praseti zvoní břicho.“ A že je mobil opravdu naší nedílnou součástí, dokazuje i následující minipříběh: „Ve večerních hodinách mi volá maminka z práce (ze svého mobilního telefonu) a rozčiluje se, jak blbý měla den: „… a teď ještě ke všemu nemůžu najít mobil!“.

Téměř 10 000 návštěvníků dosud shlédlo webové stránky, které zábavnou formou ukazují, jak bychom se měli taktně chovat při používání mobilního telefonu. Do hry se během sedmi týdnů zapojilo několik stovek soutěžících.

Kromě šance vyhrát lákavé ceny nabízejí webové stránky každému návštěvníkovi, aby si zjistil, zda umí ohleduplně zacházet se svým mobilem. Této možnosti využily téměř 3 000 příchozích. I když je realita často jiná, výsledky dokládají, že Čechům pojem etiketa i v 21. století není úplně cizí. Více než polovina všech „testovaných“ by si ani v nejmenším nezadala s Vinnetouem, rudým gentlemanem. Naopak mobilních maniaků pobíhají mezi odpovídajícími jen dvě procenta.

S velkým zájmem se setkala možnost stáhnout si obrázky mobilního desatera či je poslat svým blízkým jako elektronickou pohlednici. Nejoblíbenějším „přikázáním“ se stala rada č. 9 „Volání ve vhodnou dobu“ doprovázená obrázkem Štěpána Mareše z prostředí manželské ložnice.

JaXmobilem je součástí programu společenské odpovědnosti T-Mobile, který dále zahrnuje například Fond T-Mobile zaměřující se na podporu místních iniciativ v regionech, kde firma působí. T-Mobile navíc každoročně pořádá charitativní aukci mezi zaměstnanci, organizuje zaměstnanecký dobrovolnický program, podporuje třídění odpadu ve firmě a od loňského roku jako první mobilní operátor na trhu nabízí ve všech prodejnách T-Mobile zpětný odběr starých telefonů a jejich bezplatnou ekologickou likvidaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).