Hlavní navigace

JAVA APLIKACE PRO MOBILNÍ TELEFONY GSM UMOŽŇUJÍCÍ OBCHODOVAT NA BCP PRAHA A V RM-SYSTÉMU

Začátkem července 2004 uvedla společnost Sati, a.s., člen a akcionář Burzy cenných papírů Praha, do zkušebního provozu aplikaci pro mobilní telefony GSM. Aplikace umožňuje online obchodovat na BCP Praha a v RM-Systému přímo z mobilního telefonu klienta. Aplikace využívá prostředí Java 2 Micro Edition (J2ME), které podporují téměř všechny nově přicházející mobilní telefony GSM.

Sdílet

Aplikace poskytuje klientům následující služby

  • zobrazení online informací o obchodování na BCP Praha a v RM Systému,
  • zadání a zrušení pokynu k nákupu nebo prodeji cenných papírů na BCP Praha a v RM-Systému na účet klienta,
  • zobrazení informací o zadaných pokynech klienta,
  • zobrazení informací o finančním účtu klienta.

Síťová komunikace aplikace je zabezpečena pomocí šifrování podle standardu AES (Advanced Encryption Standard).

Technologie J2ME byla poprvé představena společností Sun Microsystems, Inc. na konferenci Java One v roce 1999, verze použitá pro vývoj aplikace, 1.0.4, byla zveřejněna v roce 2002. Společnost Sati, a.s. patří mezi deset největších obchodníků s cennými papíry v České republice. V roce 2003 byl podíl společnosti na obchodech uzavřených na BCP Praha více než tři procenta.

Společnost Sati, a.s. tímto krokem potvrdila svoji schopnost zavést a provozovat dostupná progresivní technická řešení pro obchodování s akciemi na českém kapitálovém trhu. Společnost Sati, a.s. se dlouhodobě věnuje právě uplatňování nových technologií, které nabízí široké klientele, především fyzickým osobám. Společnost Sati, a.s. jako první broker v České republice vyvinula a zpřístupnila klientům v květnu 1996 systém obchodování s akciemi na BCP Praha prostřednictvím Internetu.

Ing. Roman Pospíšil
člen představenstva Sati, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).