Hlavní navigace

Jan Sadil nahrazuje v čele ČMHB Jiřího Votrubce

Na svém dnešním zasedání projednala dozorčí rada Českomoravské hypoteční banky, a.s. (ČMHB), mimo jiné ukončení působení Ing. Jiřího Votrubce ve funkci předsedy představenstva a generálního ředitele ČMHB. ČSOB jako majoritní akcionář ČMHB a Ing. Jiří Votrubec, kterému končí funkční období, se v diskusi o budoucnosti banky dohodli, že Ing. Votrubec již v dalším funkčním období nebude v ČMHB působit. Ve funkci předsedy představenstva a generálního ředitele ČMHB skončí k dnešnímu dni, tj. 16. prosinci 2003.

Sdílet

Ing. Votrubec stál v čele Českomoravské hypoteční banky od roku 1999 a pod jeho vedením dosáhla vynikajících výsledků. Hospodářský výsledek před zdaněním stoupl ze ztráty v r. 1999 na očekávaných cca 290 mil. Kč na konci letošního roku. Očekávaná návratnost kapitálu (ROE) dosáhne 18,5 %. Objem hypotečních úvěrů v bilanci se od konce roku 1998 zvedl ze 7,7 na 24,5 mld. Kč. Od roku 1999 ČMHB vydala přes 20 mld. Kč hypotečních zástavních listů. Dlouhodobě patří ČMHB mezi leadery hypotečního trhu.

Dozorčí rada doporučila představenstvu ČMHB, aby za svého předsedu zvolilo nynějšího člena představenstva a náměstka generálního ředitele pro věci obchodní, Ing. Jana Sadila. Představenstvo banky tak na svém následném jednání učinilo. Ing. Jan Sadil se současně stává generálním ředitelem banky.

Představenstvo ČMHB bude dále pracovat v tříčlenném složení: Ing. Jan Sadil, předseda představenstva a generální ředitel, Ing. Petr Ondruška, místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele pro věci úvěrové a Ing. Rudolf Kostka, člen představenstva a náměstek generálního ředitele pro věci finanční.

Svými produkty přinesla ČMHB na český hypoteční trh skutečný převrat. Mám na mysli stoprocentní a progresivní hypotéku. Z pohledu počtu poskytnutých hypoték jsme nejúspěšnější bankou na trhu. Chci, abychom i v dalších letech zůstali bankou, která je tu pro klienty a přináší jim jako první takové hypotéky, které potřebují, říká Jan Sadil.

Ing. Jan SADIL (*16.2.1969) je absolventem ČVUT fakulty stavební, ÚSI VUT v Brně a postgraduálního studia peněžní ekonomie a bankovnictví na VŠE. Svoji bankovní praxi zahájil nedlouho po ukončení studií v roce 1995 v Komerční bance v nově vznikajícím útvaru hypotečního úvěrování. V Komerční bance byl později zodpovědný za veškeré úvěrové obchody pro občany. V září 2001 nastoupil do Českomoravské hypoteční banky na pozici člena představenstva a náměstka generálního ředitele pro věci obchodní.

Jan Sadil je členem správní rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí a místopředsedou Komise pro hypoteční úvěrové obchody České bankovní asociace. Je ženatý, má jednoho syna a mezi jeho koníčky patří sport (kanoistika na divoké vodě), kterému se dlouhou dobu věnoval na vrcholové reprezentační úrovni.

Milan Tománek
Výkonný ředitel
Komunikace a vztahy k investorům

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).