Hlavní navigace

Jan Prachař jmenován ředitelem privátního bankovnictví reprezentace privátní banky

Reprezentace přední evropské nezávislé privátní banky Sal. Oppenheim v ČR rozšiřuje svůj tým o Jana Prachaře, experta na privátní bankovnictví

Sdílet

Praha, 7. srpna 2006 – Na nově vytvořenou pozici ředitele privátního bankovnictví reprezentace privátní banky Sal. Oppenheim v České republice nastoupil od 1. srpna 2006 Jan Prachař (37).

„Jeho hlavním úkolem v Sal.Oppenheim je vybudování týmu špičkových privátních bankéřů a posílení image banky jako leadera a specialisty na privátní bankovnictví,“ uvedl k nástupu Jana Prachaře do funkce Tomáš Končický, ředitel reprezentace banky Sal. Oppenheim jr. & Cie. (Rakousko) AG v České republice.

Jan Prachař absolvoval v roce 1994 VŠE na katedře Bankovnictví a Finance. V roce 2002 získal titul MBA na Sheffield Hallam University. Je držitelem makléřské licence MF ČR a v letech 1994–1996 působil jako licencovaný makléř na BCPP. Od roku 1998 pracoval na různých pozicích v HVB Bank CR a jejích předchůdkyních – Creditanstalt CR a Bank Austria Creditanstalt. Od roku 2004 byl ředitelem odboru Privátního bankovnictví a Asset Managementu v HVB Bank CR.

Jan Prachař je ženatý a má dvě děti. Hovoří anglicky, ve volném čase se věnuje hlavně sportu (basketbal, lyžování, golf).

„Od otevření reprezentace počet klientů privátního bankovnictví Sal.Oppenheim v ČR narůstá, v současné době se pohybuje v řádu několika desítek. Protože náš klient musí dostávat vždy stoprocentní péči, vyžaduje tento nárůst i postupné rozšiřování týmu privátních bankéřů,“ uvedl Tomáš Končický, jeden z ředitelů reprezentace Sal. Oppenheim v ČR. Ten zůstane i nadále odpovědným za privátní bankovnictví směrem k ústředí banky ve Vídni.

Sal. Oppenheim jr. & Cie. – fakta a údaje

Společnost Sal. Oppenheim jr. & Cie. s ústředím v německém Kolíně nad Rýnem byla založena v roce 1789. Majoritním vlastníkem této komanditní společnosti na akcie (Kommanditgese­llschaft auf Aktien – KGaA), která se stala největší evropskou nezávislou privátní bankou, je již po generace rodina zakladatelů. Aktivity se zaměřují především na správu majetku a investiční bankovnictví. Objem majetku klientů spravovaného a administrovaného skupinou Sal.Oppenheim se pohybuje okolo 130 miliard €. Skupina zaměstnává kolem 3100 pracovníků, kteří vykonávají činnost na více než dvaceti místech v Německu a v Evropě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).