Hlavní navigace

Jak vyzrát na skimming poradí video na webu České spořitelny

[Tisková zpráva] Edukativní video, které radí jak se bránit skimmingu, zveřejnila na svých internetových stránkách Česká spořitelna.

Sdílet

-    Edukativní video poradí, jak rozeznat skimming

-    Video ukáže, jak co nejbezpečněji vybírat a jak poznat bankomat napadený skimmingem

-    Díky videu se klienti dozví důležité informace o tom, co to vůbec skimming je

-    Polovina případů skimmingu odhalena díky pozornosti klientů

Edukativní video, které radí jak se bránit skimmingu, zveřejnila na svých internetových stránkách Česká spořitelna. Jeho cílem je poukázat na praktiky podvodníků kopírujících údaje z platebních karet a naučit klienty tyto praktiky bezpečně rozeznávat. Nové video tak navazuje na sérii bezpečnostních a vzdělávacích opatření určených pro boj proti podvodnému kopírování karet. Česká spořitelna již dříve na svých internetových stránkách představila fotografie skimmovacích zařízení.

„Pro rozeznání skimmingu je velice důležitá prozíravost a celková všímavost našich klientů. Proto je klíčové, aby měli klienti dostatek informací, díky kterým budou schopni podvodná zařízení na bankomatech identifikovat. Vysvětlujeme jim, jak se chovat, když najdou na bankomatu taková zařízení anebo co dělat v případě zneužití jejich platební karty,“ řekl Karel Kadlčák, ředitel odboru kartový provoz České spořitelny. „V letošním roce jsme dokonce u poloviny případů odhalili skimming právě díky spolupráci s našimi klienty. Je vidět, že osvěta přináší pozitivní výsledky a nové vzdělávací video tak může tento trend ještě více podpořit,“ dodal Karel Kadlčák.

Edukativní video se skládá ze tří částí nazvaných „Jak poznat napadený bankomat“, „Jak co nejbezpečněji vybírat“ a „Co je skimming“. Video je k dispozici ke shlédnutí na www.csas.cz.

Skimming, neboli podvodné načtení údajů z magnetického proužku platebních karet v bankomatech, je celosvětový fenomén. Za skimmingem stojí dobře organizované celosvětové skupiny, které tímto způsobem získávají karetní data pro výrobu padělků platebních karet. Pachatelé pak většinou kartu zneužijí mimo zemi, kde data získali. Česká spořitelna uplatňuje proti skimmingu řadu bezpečnostních opatření. Všechny bankomaty jsou opatřeny antiskimmovacími nástavci, bankomaty jsou dále vybaveny softwarem, díky kterému se karta při vstupu do bankomatu pohybuje přerušovaně, což sníží možnost načtení citlivých údajů na minimum. Banka také preventivně blokuje karty v případě podezření ze zneužití, úzce spolupracuje s policií a monitoruje bankomaty.

Video naleznete zde: http://www.csas­.cz/banka/con­tent/inet/inter­net/cs/sc_5683­.xml

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).