Hlavní navigace

J&T kupuje finanční skupinu Atlantik

[Tisková zpráva] J&T Finance, a.s., podepsala smlouvu s KKCG Finance, B.V., o koupi finanční skupiny ATLANTIK, tedy 100 % akcií společnosti Atlantik finanční trhy, a.s., a 100 % akcií společnosti Atlantik Asset management investiční společnost, a.s. Dokončení transakce podléhá schválení České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Na základě dohody smluvních stran nebude kupní cena zveřejněna.

Sdílet

„Koupí Atlantiku získáváme nejen kvalitní tým odborníků na kapitálové trhy, ale i technologické zázemí pro rozvoj služeb. Portál eAtlantik považujeme za nejlepší klientskou platformu pro obchodování s cennými papíry,“ uvedl Štěpán Ašer, generální ředitel J&T Banky.

Důležitost elektronické platformy potvrzuje také Monika Céreová, ředitelka pobočky J&T Banky v Bratislavě, která dodává:„Jedním z prvních kroků po dokončení transakce bude představení portálu eAtlantik klientům na Slovensku. Tento tah zapadá do naší strategie oživení Bratislavské burzy.“ Na technologiích Atlantiku J&T plánuje také dále rozvíjet spolupráci s finančními poradci.

„Věříme, že ze spojení banky s jedním z největších obchodníků na českém trhu budou profitovat zejména klienti obou společností, kterým se otevře přístup k novým produktům a službám,“ dodal Ašer.

Spolumajitel KKCG Finance, Miloslav Vyhnal, k prodeji aktiv řekl: „Společnost ATLANTIK finanční trhy jsme kupovali v situaci, kdy byla ve špatném finančním stavu. Naším cílem bylo ji restrukturalizovat, kapitálově posílit a vrátit zpět mezi nejlepší a největší hráče na kapitálovém trhu. To se nám beze zbytku podařilo. Po více než deseti letech úspěšného rozvoje a budování skupinu ATLANTIK výhodně prodáváme s mnohonásobným zhodnocením vloženého kapitálu, který plně odpovídá našim představám.

Tato transakce je jedním z příkladů a potvrzením úspěšné investiční strategie celé skupiny KKCG. KKCG Finance se i do budoucna bude zaměřovat na vyhledávání vhodných investičních příležitostí v oblasti financí a finančních služeb.“ A zdůrazňuje: „S J&T Finance přichází partner, který nejen akceptoval naše podmínky, ale zejména zajistí pro klienty ATLANTIKu další rozšíření nabídky produktů a služeb a vhodně doplňuje stávající portfolio. Klienti tak budou moci využít kompletní investiční a bankovní služby.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).