Hlavní navigace

J&T Banka (Switzerland) obměňuje své vedení

[Tisková zpráva] J&T Banka (Switzerland), člen finanční skupiny J&T, oznamuje změny ve svém vedení, jejichž cílem je posilnění vzájemné kooperace jednotlivých bank působících v rámci skupiny.

Sdílet

Novými členy Board of Directors byli jmenováni členové představenstva české J&T Banky Patrik Tkáč a Štěpán Ašer, kteří nahradili dva dosavadní členy, Andreje Zaťka a Tomáše Martince. Na pozici předsedkyně Board of Directors zůstává Dr. Catrina Luchsinger Gähwiler, místopředsedou je i nadále Markus Tödtli.

„Současné změny ve vedení J&T Banky (Switzerland) jsou součástí naší snahy o zvýšení vzájemné spolupráce jednotlivých bank napříč všemi trhy, na kterých banky J&T působí,“ komentuje změnu Jozef Tkáč, prezident skupiny J&T. „Zároveň bych rád poděkoval Tomášovi Martincovi a Andrejovi Zaťkovi za práci, kterou pro švýcarskou banku po její akvizici naší skupinou odvedli,“ dodal Jozef Tkáč.

Aktuální přehled členů Board of Directors J&T Bank (Switzerland):

•    Dr. Catrina Luchsinger Gähwiler, předsedkyně

•    Markus Tödtli, místopředseda

•    Patrik Tkáč, člen

•    Štěpán Ašer, člen

Skupina J&T se zaměřuje na poskytování komplexních služeb spojených s privátním bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictvím a projektovým financováním. Své služby rozvíjí především na trzích České republiky, Slovenska, Švýcarska a Ruské federace.

Catrina Luchsinger Gähwiler je právnička a partnerka v právní kanceláři Froriep Renggli. V rámci své praxe se specializuje na právo finančních trhů a firemní právo a poskytuje poradenství bankám, správcům účtů a investičním fondům. Dále se zaměřuje na financování dluhů a transakce v rámci akciového kapitálu společností. Studovala na Curyšské Univerzitě, kde také získala titul PhD. Má britské a švýcarské občanství a žije v Curychu.

Markus R. Tödtli, zahájil svou bankéřskou kariéru v roce 1969 s Credit Suisse (původně SKA). V roce 1975 vstoupil do  Bank Hofmann AG, zcela vlastněné pobočky SKA, kde od ledna 1993 do konce roku 2001vykonával funkci generálního ředitele (CEO) a posléze byl zvolen Místopředsedou představenstva. Jako důsledek sloučení bank Bank Hofmann s Bank Leu a Clariden Bank (dnes Clariden Leu), opustil post místopředsedy představenstva a stal se partnerem nezávislé společnosti zabývající se Asset Managementem. Kromě jiného je členem Board of Aquila Investments AG a pracuje „pro bono“ pro několik neziskových organizací.

Patrik Tkáč, je absolventem Národohospodářské fakulty Ekonomické univerzity v Bratislavě. V roce 1994 získal makléřskou licenci Ministerstva financí SR a v témže roce se stal spoluzakladatelem J&T Securities, s. r. o., obchodníka s cennými papíry. Je čelným představitelem finanční skupiny: je místopředseda představenstva J&T FINANCE GROUP, a. s., generální ředitel skupiny J&T a předsedou představenstva J&T BANKY, a. s.

Štěpán Ašer, je absolventem School of Business and Public Management na George Washington University ve Washingtonu se specializací na finance a finanční trhy. Následně vystudoval MBA z Rochester Institute of Technology. Ve financích v České republice se pohybuje od roku 1997, nejprve jako analytik, později portfoliomanager v Credit Suisse Asset Management. V letech 1999 až 2002 byl členem představenstva Commerz Asset Management odpovědný za řízení portfolii a prodej. V České spořitelně se krátce specializoval v asset managementu na institucionální klienty. Od roku 2003 pracuje v J&T BANCE, dnes na pozici generálního ředitele a je členem představenstva.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).