Hlavní navigace

Isidoro Unda novým předsedou představenstva a výkonným ředitelem pojišťovny pohledávek Atradius

Dozorčí rada Atradius N.V. potvrdila dnes jmenování Isidora Undy do funkce předsedy představenstva a výkonného ředitele Atradius. Peter Ingenlath, dosavadní úřadující výkonný ředitel, bude nadále v pojišťovně působit ve funkci obchodního ředitele a zástupce předsedy představenstva.

Sdílet

„Isidoro Unda by měl svými dosavadními zkušenostmi přispět k úspěšnému procesu integrace Crédito y Caución a Atradius a plánovaného vstupu na burzu,“ uvádí Paul-Henri Denieuil, předseda dozorčí rady.

Isidoro Unda (54) pracoval ve vedoucí španělské pojišťovně pohledávek Crédito y Caución od roku 1988 a od roku 2001 byl jejím generálním ředitelem. Od prosince 2003 byl Unda taktéž členem dozorčí rady Atradius a jejím místopředsedou od roku 2006. Všech těchto funkcí se s nástupem do vedení Atradius N.V. vzdal. Unda vystudoval práva a ekonomii na univerzitě Deusto v Bilbau (Španělsko) a má 20letou zkušenost ve finančnictví a pojišťovnictví. Byl členem dozorčích rad španělských pojistitelů Inverseguros S.A. a Mutua Madrileña Automovilista.

„Těším se na to, že společně s mými kolegy z představenstva a spolupracovníky z Crédito y Caución a Atradius vytvoříme celosvětovou vedoucí pojišťovnu pohledávek,“ dodává ke svému jmenování Isidoro Unda.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).