Hlavní navigace

Investoři zrealizovali rekordní objem obchodů s akciemi v historii RM-S

Investoři realizovali dnes nejvyšší denní objem obchodů v patnáctileté historii akciového trhu RM SYSTÉM. Aukční obchody dosáhly objemu 96,2 mil. Kč. Nejvíce se obchodovalo s akciemi ČEZ, Telefonica a Unipetrol.

Sdílet

Zájem o obchodování táhl propad cen akcií, který byl motivací investorů k výprodejům, ale i nákupům akcií.

Oproti minulosti se na trhu RM-SYSTÉM vyskytují nejen drobní investoři, ale i ti větší. Právě oni dnes realizovali jednotlivé obchody v řádech několika mil. Kč a významně přispěli k vytvoření nového rekordu. Největší z jednotlivých obchodů se realizoval s akciemi ČEZ, a to v hodnotě 9 mil. Kč. Celkově byly obchody s akciemi ČEZ hlavním tahounem a investoři s nimi během dnešního dne realizovali obchody v objemu převyšujícím 53 mil. Kč.

„Stávající propad cen akcií ukazuje potřebu širšího výběru akcií na českém kapitálovém trhu, aby investoři měli možnost rozložit investice do většího počtu akcií. Proto již v průběhu února vstoupí na RM-SYSTÉM pětice významných světových akcií z oborů, které doposud nemají na českém kapitálovém trhu zastoupení,“ říká Jiří Vodička, člen představenstva RM-S.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).