Hlavní navigace

Investoři ČSOB Realitního mixu dosáhli za 9 měsíců zhodnocení 33,3 %

Čeští investoři, kteří zainventovali do fondu ČSOB Realitní mix, mohou již nyní sklízet ojedinělé výsledky prvního českého realitního fondu – 33,3 % zhodnocení. Během 9 měsíců od založení fondu 11. dubna 2006 upsali klienti skoro 800 milionů korun. Jde o tzv. nepřímý realitní fond založený na akciích firem z oblasti developmentu a realit. Pro investory všude ve světě představuje jednu ze dvou rovnocenných možností participace na růstu trhu s nemovitostmi.

Sdílet

„To ukazuje na obrovský zájem drobných investorů. Již loni jsme požádali o povolení na druhý typ realitního fondu, který investorům představíme během prvního pololetí. Poté budeme mít kompletní portfolio nástrojů pro investice do realit, protože připravovaný fond bude stavět na přímých investicích do nemovitostí,“ komentuje výsledky Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti.

„Jednou z vlastností fondu ČSOB Realitní mix je skutečnost, že se pohyby na trhu realit projeví bezprostředně – vyšší očekávání o výnosech z realitního trhu se tak projevily na poměrně výrazném zhodnocení v roce 2006. Zároveň splňuje požadavek drobných investorů na maximální likviditu bez ohledu na vývoj na realitním trhu.“ vysvětluje výhody nepřímého realitního fondu Jan Barta.

Fond zaměřuje své investice výrazně na oblast CEE (expozice 35% z aktiv), ale obsahuje též realitní trhy rozvinutého světa – USA a Evropy, čímž je zajištěna potřebná diverzifikace. Veškeré prostředky až na cca 5% jsou zainvestování na realitním trhu – to je další výhoda tohoto typu fondu proti těm, které nakupují nemovitosti přímo do portfolia.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).