Hlavní navigace

Investiční společnost České spořitelny povede Martin Burda

Investiční společnost České spořitelny (ISČS) se rozrostla o dva nové členy představenstva. Od dnešního dne se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem ISČS Martin Burda. Druhým nově jmenovaným členem představenstva je Martin Řezáč, který je zároveň náměstkem generálního ředitele.

Sdílet

Martin Burda (38) vedl úspěšně program Banka první volby, a poté přijal manažerskou pozici v Erste Sparinvest/Erste Asset Management, investiční společnosti ze skupiny Erste Bank. Martin Řezáč (34) doposud pracoval jako vedoucí portfolio manažer ISČS v divizi správa majetku zákazníků. Celkově je představenstvo Investiční společnosti České spořitelny tříčlenné. Třetím členem představenstva zůstává Radek Urban (44).

Rozšíření představenstva je dlouhodobě plánovaný záměr a přispěje k dalšímu zkvalitnění synergií uvnitř Finanční skupiny České spořitelny i s Erste Group. Investiční společnost České spořitelny je největší českou investiční společností a obhospodařuje majetek ve 30 podílových fondech v celkovém objemu 47,5 mld. Kč. V loňském roce dosáhla ISČS zisk 25 mil. Kč.

Nejvýznamnější fondy v portfoliu ISČS jsou fond peněžního trhu Sporoinvest s 24,9 mld. Kč, akciový fond Sporotrend se 4,9 mld. Kč a dluhopisový fond Sporobond se 4,9 mld. Kč. Tyto fondy patří jak mezi největší, tak mezi nejvýkonnější korunové podílové fondy. Letošní výkonnost Sporoinvestu je 2,51 %, Sporotrendu 122,52 % a Sporobondu 2,73 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).