Hlavní navigace

Investiční společnost České spořitelny dosahuje v době svého 15. výročí nadpolovičního podílu na trhu

Investiční společnost České spořitelny (ISČS) spravuje po 15 letech působení majetek klientů v hodnotě více než 74 miliard korun. Od svého založení v prosinci 1991 rozšířila portfolio produktů na 16 podílových fondů, ve kterých dnes spravuje zhruba 52% investic na českém trhu v této oblasti. Dosavadní výsledky přímo navazují na vznik společnosti, kdy se v rámci první vlny kupónové privatizace stala správcem tehdy největšího investičního fondu – Spořitelního privatizačního, a.s.– investičního fondu.

Sdílet

Fakt, že investoři vložili z celkových 143 miliard korun v českých podílových fondech zhruba každou druhou korunu do našich produktů, potvrzuje naší pozici na českém trhu. Ceníme si toho o to více, že se na čelních příčkách držíme už celých patnáct let,“ uvedl Radek Urban, generální ředitel a člen představenstva ISČS. “I to je jeden z důvodů, proč jsme se při příležitosti výročí rozhodli v období 15. 1. až 16. 2. nabídnout slevu 50% vstupního poplatku při nákupu všech fondů ISČS,“ dodal Radek Urban.

ISČS se od roku 2003 drží na prvních třech místech soutěže Zlatý měšec o nejoblíbenější finanční instituci v kategorii investiční společnost a její produkty patří v průzkumech veřejného mínění k nejlépe oceňovaným. Například fond Sporotrend se stal s více než 42 procenty výnosu nejúspěšnějším akciovým fondem roku 2005. V loňském roce získal v soutěži Zlatá koruna v kategorii podílové fondy stříbrné ocenění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).