Hlavní navigace

Investice do bankopojišťovacích produktů už přesáhly 50 milionů korun

Investice do nových produktů bankopojištění – Osobního investičního životního pojištění a Privátního investičního životního pojištění – už překročily hranici 50 milionů korun. Oba produkty, které Živnostenská banka připravila ve spolupráci se sesterskou společností Pioneer Investments a pojišťovnou Aviva, spojují výhody investice do podílových fondů a jednorázově placeného životního pojištění.

Sdílet

Výsledky prodejů ukazují, že produkt je atraktivní zejména pro klienty, kteří chtějí investovat větší částky a hledají pro své prostředky zajímavé možnosti zhodnocení, uvedla ředitelka odboru Řízení segmentů a produktů Helena Suchánková. Klienti oceňují zejména jednoduchou orientaci v nabídce podílových fondů. Na trhu je v tuto chvíli široká nabídka podílových fondů, ve které se klienti mnohdy obtížně orientují. Naopak investice do osobního životního pojištění je jednoduchá – klient volí pouze investiční strategii, kterou navíc může jednou ročně zdarma změnit, doplnila Suchánková.

U Osobního investičního životní pojištění klient může volit ze tří investičních programů – konzervativního, balancovaného a dynamického. Standardní doba trvání pojištění je 10 let s možností automatického prodloužení. Privátní investiční životní pojištění nabízí, jako první svého druhu na českém trhu, klientům možnost vedení pojistné smlouvy také v jiné měně než v korunách, a to v eurech a dolarech. Minimální výše pojistného je 1 milion korun, alternativně 40 tisíc euro nebo 40 tisíc dolarů.

Živnostenská banka nedávno snížila vstupní poplatky při investicích do Osobního investičního životního pojištění. Tyto poplatky platí do 30. září 2004.

Ivo Polišenský

Tiskový mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).