Hlavní navigace

Invesmart a Catalfamo vracejí úder

Praha 24. srpna 2004 – Společnost Invesmart a její hlavní akcionář Paolo Catalfamo podali v srpnu u Městského soudu v Praze 21 žalob. Žalujícím jde o uznání oprávněných nároků vůči řadě českých institucí a úřadů a odvrácení konkursu na Invesmart B.V. Návrh na jeho vyhlášení podala v Holandsku konkurzní správkyně Union banky Michaela Huserová.

Sdílet

Důvěřujeme českému soudnictví a očekáváme rychlé rozhodnutí, uvedl Paolo Catalfamo. České soudy si jistě budou umět poradit s protiprávním jednáním, k němuž na českém území došlo. To ovšem neznamená, že se vzdáváme našich arbitrážních nároků vznesených již dříve v souladu s dvoustrannými dohodami na ochranu investic, dodal Catalfamo.

Podání nových žalob má především dva hlavní důvody. Jednak potvrdit neexistenci převzetí dluhů, které měl Invesmart údajně převzít od některých původních akcionářů Union banky, a dále domoci se náhrady škody,kterou Insvesmartu a jejímu hlavnímu akcionáři způsobila Česká národní banka a původní akcionáři UB.

Navíc je smyslem žalob podaných Invesmartem a Paolem Catalfamem v České republice i v zahraničí nalezení pravdy o skutečnostech, které vedly k pádu Union banky. Nejde jen o pouhé nalezení viníků, ale zejména o to, aby byl Invesmart zbaven veškeré odpovědnosti za pád Union banky a aby došlo k přesnému vyčíslení škod, které Invesmart a jeho akcionáři utrpěli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).