Hlavní navigace

Internetový obchod DATART.CZ běží již 9 měsíců

Internetový obchod DATART.CZ očekává o letošních Vánocích čtyřnásobný meziroční růst. Společnost DATART International otevřela jako první maloobchodní prodejce svůj internetový obchod třetího prosince 2005 a to především jako reakci na stále rostoucí oblibu nakupování na internetu. Prodejem na www.datart.cz se stala dostupná celé české veřejnosti bez ohledu na umístění svých kamenných prodejen. Populární obchodní řetězec, který spustil 17. srpna v České republice jako první službu cashback (výběr v hotovosti u pokladen), chystá rozšířit svoji síť prodejen také o Hradec Králové, České Budějovice a Prahu-Ruzyni.

Sdílet

V průběhu první poloviny roku si na DATART.CZ objednal elektroniku 10-ti tisící zákazník. V meziměsíčním srovnání se počet nakupujících dlouhodobě výrazně zvyšuje.

Největší podíl v prodeji tvoří bílá technika, 45%, televizory a ostatní video technika přes 30%, stolní počítače, notebooky a jednotlivé komponenty pak 15%.

„Například prodej notebooků velmi předčil naše očekávání“ uvádí category manager DATART.CZ Miroslav Hrúz. Tržby internetového obchodu DATART.CZ vzrostly v srpnu 2006 oproti startovacímu měsíci – prosinci minulého roku o 80%.

To, že web DATARTu není pouze místem k nákupu, ale také prostředkem pro získání informací o spotřební elektronice svědčí velmi rychle rostoucí návštěvnost webu. Ta se zvýšila v srpnu 2006 oproti prosinci 2005 více než stoprocentně.

„Stovky lidí si denně chodí číst naše recenze a články o produktech, jak se při výběru orientovat apod. Maximálně tak využíváme našich zkušeností z kamenných prodejen, kde tyto informace podává odborně školený prodavač“ říká Jiří Matoušek, marketing manager DATART.CZ a dodává: „Nyní se již začínáme připravovat na letošní Vánoce, tak abychom uspokojili všechny nakupující. Oproti loňsku totiž očekáváme více než čtyřnásobné prodeje“.

Zákazníci internetového obchodu DATART.CZ mají možnost zdarma využívat služeb nabízených v kamenných prodejnách DATART. Především základní instalaci velkých spotřebičů jako jsou velké TV, pračky, ledničky apod., ekologickou likvidaci spotřebičů vysloužilých a odvoz obalů.

Datart také v Hradci Králové, Českých Budějovicích a Praze-Ruzyni V příštích týdnech chystá společnost DATART International, a.s. další rozšíření sítě prodejen v České republice. Nově se na širokou nabídku sortimentu a služeb mohou těšit obyvatelé Hradce Králové, Českých Budějovic a Prahy-Ruzyně.

DATART International a.s. patří do mezinárodní obchodní skupiny Kesa Electricals plc.. Maloobchodní prodejce zaměřený na spotřební elektroniku působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990. Obchodní řetězec dnes tvoří 28 prodejen – 19 v České republice a 9 na Slovensku.

Více jak 1000 zaměstnanců se stará o chod společnosti ve vlastním distribučním centru a v prodejnách s celkovou prodejní plochou cca 25000 m2. Datart se navíc od prosince stal prvním významným maloobchodním řetězcem v České republice, který nabízí svým zákazníkům pohodlný nákup prostřednictvím vlastního e-shopu DATART.CZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).