Hlavní navigace

Internetová Investiční hra ATLANTIK FT má svého vítěze

Praha 15. dubna 2004: Po roce investování s investiční hrou ATLANTIK FT bylo za nejlepší výsledky odměněno 10 Investorů roku a v průběhu roku 84 Investorů měsíce. Zisky hráčů výrazně převyšují vývoj hlavních amerických indexů. Vítěz dosáhl zhodnocení téměř 900 % a zisky prvních pěti hráčů překonaly 440 procent. Hra ATLANTIK FT si na další investiční rok našla nového mediálního partnera, a tak budou mít hráči i nadále možnost investovat a vyhrávat zajímavé ceny na adrese akcie.centrum.cz.

Sdílet

Investiční hra ATLANTIK FT byla zahájena 1. dubna 2003 na adrese akcie1.idnes.cz, a je vlastně demo verzí internetové aplikace ATLANTIK eBroker, Aktivně se jí zúčastnilo téměř 4000 hráčů, kteří měli možnost uskutečnit obchody na hlavních amerických burzách za reálných podmínek. Počet účastníků soutěže svědčí o růstu nových investorů, kteří se chystají zhodnotit své finanční prostředky prostřednictví internetové aplikace eBroker.

Za celý investiční rok bylo vyhlášeno 84 Investorů měsíce, kteří vyhráli např. zpáteční letenky, slevy na obchodování, počítačové hry apod. Dnes bylo vyhlášeno deset Investorů roku, kteří po zásluze obdrželi např. zpáteční letenku v hodnotě 50.000 Kč, digitální fotoaparát v hodnotě 20.000 Kč a další atraktivní ceny.

Hráči dosáhli za období jednoho roku neuvěřitelných zisků. Tak velký zisk byl dosažen hlavně aktivní investiční strategií hráčů, kteří dle svého uvážení kupovali a prodávali. Ti , kteří byli aktivní výrazně překonali výnosy investorů, kteří pouze pasivně nakoupili akciový index a tuto investici drželi po dobu jednoho roku. Např. strategie vítěze hry, jehož zisk za období 12 měsíců činil neuvěřitelných 871%, se skládala z 21 rozdílných nákupních a prodejních transakcí. informovala Dagmar Adamcová, tisková mluvčí společnosti ATLANTIK FT.

Všichni hráči, kteří se umístili na prvních pěti místech dosáhli zisku vyššího než 440 %, přičemž zisk vítěze dosáhl téměř 900 %. Zisky hráčů Investiční hry ATLANTIK FT výrazně převyšují vývoj hlavních amerických indexů. Nejvyšší zisk dosáhl technologický index Nasdaq – konkrétně 49 %.

V průběhu Investiční hry ATLANTIK FT, dosáhly hlavní americké indexy po propadech v předcházejících obdobích vysokých zisků. Sestup ekonomiky USA se zastavil, a akciové trhy vykázaly dvouciferný růst díky provedeným strukturálním změnám, které vedly v roce 2003 k oživení a postupnému uzdravování ekonomiky. Rostoucí ekonomika pak měla pozitivní vliv na vývoj výsledků jednotlivých společností, které jednak ovlivňují vývoj hlavních indexů, a jednak jsou citlivé na stav ekonomiky. Tato situace také podpořila růst indexů podnikatelského sentimentu a očekávání veřejnosti. Dalším pozitivním faktorem byl vývoj na geopolitické scéně. Neočekávaně rychlý průběh války v Iráku uklidnil situaci na trhu s ropou a podpořil řadu odvětví. To mělo následně velký vliv na zlepšení sentimentu investorů a na obnovu jejich zájmu o dlouhodobější akciové investice.

Hra ATLANTIK FT si našla nového partnera, a tak budou mít hráči od 1. května 2004 možnost hrát na nové internetové adrese akcie.centrum.cz. Pro Investora roku a Investora měsíce je připravena spousta nových atraktivních cen. Patří mezi ně například zájezd pro 2 osoby od Cestovní kanceláře FISCHER v hodnotě 40.000 Kč, domácí kino, hi-fi věž a řada dalších příjemných cen.

ATLANTIK FT je již 10 let tvůrcem trhu všech českých akcií v systému SPAD a má přímý přístup na největší akciové trhy v USA a Evropě. Obchodování je možné přes makléře nebo pomocí internetové aplikace eBroker na adrese http://ebroker.atlantik.cz/. Díky členství v síti Auerbach&Grayson může společnost obchodovat na 84 akciových trzích a využívat analýzy více než 6 000 společností, které napomáhají při obchodování, správě aktiv a vyhledání investičních příležitostí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).