Hlavní navigace

Internet Banku GEnius si zřídilo již přes 35 000 klientů

Sdílet

Praha
25. července 2002

Zájem o služby přímého bankovnictví GE Capital Bank roste. Velký zájem mezi klienty je v posledních době zejména o běžný účet GEnius. Ten umožňuje přístup k účtu pomocí internetu či telefonu nebo zřízení e-mailu na vlastní personalizované internetové stránce www.genius.cz. Od března tohoto roku, kdy byl GEnius uveden na trh, si ho zřídilo již více než 35 000 klientů. GEnius je tak v současné době službou přímého bankovnictví GE Capital Bank s nejrychlejším nárůstem počtu klientů.

GEnius umožňuje klientům obsluhovat účet prostřednictvím internetu – mají možnost kontrolovat zůstatky na všech svých účtech u GE Capital Bank (běžných, spořících, termínovaných či úvěrových účtech), zadávat jednorázové platební příkazy až do výše 10 000 korun. Obsluhovat účet může majitel GEnia i po telefonu. Klienti získávají rovněž možnost čerpat účet do minusu (až do výše 100 tisíc Kč) a e-mailovou adresu (například Jan.Novak@genius.cz) na homepage www.genius.cz.

Klienti oceňují na GEniuovi zejména snadnost a lehkost, s níž mohou prostřednictvím internetu obsluhovat svůj účet. K využívání této formy internetového bankovnictví totiž stačí pouze základní znalosti práce s počítačem. Vedle snadného, intuitivního ovládání má GEnius i tu výhodu, že klient s sebou nemusí nosit žádná hardwarová zařízení či digitální certifikát na disketě. Stačí, když zná své přístupové heslo a může se kdykoli a odkudkoliv dostat k svému účtu.

Klienti využívají internetové bankovnictví v rámci GEniua nejčastěji k zjišťování zůstatků na účtech (v průměru třikrát měsíčně) a zadávání jednorázových platebních příkazů (v průměru je měsíčně podáno klienty prostřednictvím Internet Banky GEnius přibližně 16 000 příkazů).

K 21. červenci si Internet Banku GEnius zřídilo 35 370 klientů. Vedle toho využívalo ke stejnému datu dalších 23 472 klientů Internet Banku Standard (nabízí širší služby – např. zadávání a rušení trvalých příkazů, obsluhu spořících a termínovaných účtů atd.). Celkem tak internetové bankovnictví GE Capital Bank využívá téměř 60 000 klientů.

„Služba GEnius nabídla našim klientům jednoduchý a pohodlný přístup k běžnému účtu. Velice nás proto potěšilo, že zájem o ni je tak vysoký. Ačkoli se jedná o ,nejmladší´službu přímého bankovnictví GE Capital Bank, GEnius se může pochlubit nejrychlejším nárůstem počtu uživatelů,“ řekl David Lorenc, vedoucí přímého bankovnictví GE Capital Bank. „GEnius získává své klienty zejména tím, že v sobě spojuje službu uživatelsky příjemnou a jednoduchou, ale zároveň i bezpečnou. Významnou roli sehrála i zajímavá nabídka počítače na splátky nabízeného při zřízení služby,“ dodal.

Službu GEnius doprovází speciální nabídka s unikátní možností pořízení počítačové sestavy Autocont Premio GEnius v ceně 23 976 korun na splátky. V rámci speciální nabídky získá klient na kterémkoliv obchodním místě GE Capital Bank spotřebitelský úvěr od GE Capital Multiservis na nákup zmíněné počítačové sestavy na splátky. Půjčka se splácí po dobu 24 měsíců, přičemž měsíční splátka činí 999 korun. Úvěr je tak nabízen bez jakékoli akontace a navýšení (roční procentní sazba nákladů je 0 procent). Nabídka zahrnuje i dopravu a instalaci v bytě klienta zdarma. O tuto nabídku je mezi klienty velký zájem – od března ji využilo již přes 5100 klientů.

Jan Hainz, tiskový mluvčí GE Capital Bank

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).