Hlavní navigace

International Personal Finance koupila banku v Rusku

Mezinárodní finanční skupina International Personal Finance (IPF) se sídlem v britském Leedsu, jejíž součástí je česká společnost Provident Financial s.r.o., informovala londýnskou burzu cenných papírů o akvizici OOO Maritime Commercial Bank v ruském Kaliningradu.

Sdílet

Díky této akvizici získá IPF bankovní licenci, která jí umožní vstoupit na ruský trh. Zmíněná banka bude přejmenována na IPF Bank.

„Je nám potěšením zveřejnit tuto akvizici, díky níž můžeme postoupit v přípravách na vstup na ruský trh v první polovině roku 2008. Rusko je pro IPF velkou obchodní příležitostí“, řekl výkonný předseda skupiny IPF, Christopher Rodrigues.

International Personal Finance je předním poskytovatelem jednoduchých, srozumitelných a transparentních finančních služeb. Specializuje se na malé hotovostní půjčky bez ručitele, které poskytuje prostřednictvím sítě svých 28 000 obchodních zástupců přímo do domácností. IPF vznikla v červenci roku 2007 oddělením původní mezinárodní divize mateřské společnosti Provident Financial. První mezinárodní pobočky ještě v rámci skupiny Provident Financial byly otevřeny v roce 1997 v České republice a v Polsku. Nyní IPF působí v šesti zemích, v nichž má 1,9 miliónů zákazníků a zaměstnává na 5000 lidí. IPF je kótována na londýnské burze cenných papírů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).