Hlavní navigace

INTEGROVANÝ DOPRAVNÍ SYSTÉM VYDIS se rozšiřuje!

Po dvou letech od vzniku Integrovaného dopravního systému VYDIS ustaveného na základě dohody mezi dopravci Královéhradeckého a Pardubického kraje - Českými drahami, a.s., Dopravním podnikem města Hradce Králové a.s., Dopravním podnikem města Pardubic a.s. a autobusovým dopravcem firmou ORLOBUS a.s. Nové Město nad Metují, dochází v krátké historii systému k dalšímu zásadnímu kroku, kterým je jeho rozšíření do dalších významných míst v Královéhradecké a Pardubické aglomeraci.

Sdílet

Na základě kladného hodnocení, které vystavili této obchodní nabídce v provedeném marketingovém průzkumu sami zákazníci, dochází od 1. září 2004 k jeho rozšíření o deset nových železničních zón, které jsou pro cestování nejvíce využívány. Nabídku integrovaných jízdních dokladů mohou nově využít zákazníci i do Třebechovic pod Orebem, Týniště nad Orlicí, Dobřenic, Chlumce nad Cidlinou, Nového Bydžova, Sadové, Přelouče, Chvaletic, Moravan a Holic.

Termín 1. září nebyl zvolen náhodně. K tomuto datu jednak České dráhy na Královéhradecku a Pardubicku uvádí do rutinního provozu nový systém odbavovacího zařízení, které umožní elektronický výdej společných jízdenek VYDIS ve všech prodejních místech VYDIS (s výjimkou Sadové) a díky kterému bude v budoucím období možno aplikovat i další moderní formy odbavování cestujících, jako jsou např. systémy na bázi čipových karet. Dále došlo v rámci VYDISu rovněž k zavedení žákovského jízdného, aplikovaného dle Cenového věstníku Ministerstva financí ČR. Zákazníkům z řad žáků a studentů bude přiznáváno žákovské jízdné v integrovaných železničních zónách. Obdobně jako u ostatních dopravců bude tedy zlevněné jízdné VYDIS pro žáky do 15-ti let a pro žáky a studenty od 15 do 26 let přiznáváno ve spojení s žákovským průkazem. Od 1. 9. 2004 nebude jízdenka VYDIS pro žáky a studenty jako doposud spojována s průkazkou MHD nebo kmenovým listem MHD, ale při zakupování i vlastním použití bude nutno vlastnit příslušný žákovský průkaz. Průkazy prodávají a ověřují České dráhy ve svých výdejnách jízdenek.

Prodej jízdenek pro nové zóny, v cenách zohledňujících náklady spojené s provozováním veřejné dopravy a v modifikacích pro žákovské jízdné bude zahájen 1. 9. 2004 mimo výše uvedených železničních stanic i ve stávajících stanicích zařazených v systému – Hradci Králové, Pardubicích, Chrudimi, Jaroměři a Smiřicích.

Jaké doklady nabízí VYDIS svým zákazníkům?

Předplatní jízdenky VYDIS jednodenní opravňující, v rámci jednoho dne, k cestování s libovolným počtem jízd a přestupů ve vozidlech MHD obou zapojených dopravních podniků a ve vlacích Český drah mezi Hradcem Králové a Pardubicemi za příjemnou cenu 70 Kč, se slevami pro děti, studenty a důchodce.

A nejžádanější nabídka systému – sedmidenní a třicetidenní časové jízdenky, které slouží k neomezenému cestování v zakoupených zónách Českých drah, městských zónách dopravních podniků Pardubic a Hradce Králové nebo v linkové autobusové dopravě po Jaroměři provozované firmou Orlobus. Jízdenky mohou být zakoupeny jako občanské s průkazkou MHD nebo jako žákovské a studentské pro vlastníky žákovských průkazů.

V rámci snahy o zkvalitňování služeb veřejné dopravy na Hradecku a Pardubicku nezůstane pouze u plošného rozšíření působnosti systému VYDIS. V současné době probíhá dokončování přípravy nového jízdního řádu, který byl sestaven na základě objednávky státu, resp. jednotlivých krajů a začne platit od 12. prosince tohoto roku. V novém jízdní řádu najdeme mnoho změn, které přinesou v oblasti působnosti systému VYDIS řadu nových spojů a které by měly zkvalitnit dopravní obslužnost na nejdůležitějších přepravních relacích. Namátkou lze jmenovat například spojení Pardubice – Holice, Pardubice – Chrudim – Slatiňany, nebo Hradec Králové – Sadová a Hradec Králové – Jaroměř.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).