Hlavní navigace

Inovované logo Kooperativy vyjadřuje příslušnost k silné mezinárodní skupině

Kooperativa, druhá největší pojišťovna v České republice, začala od 1. ledna 2007 postupně používat inovované logo. Pod tradiční trojúhelníkový piktogram a nápis Kooperativa je nyní nově umístěn nápis Vienna Insurance Group – název silné mezinárodní skupiny, jíž je Kooperativa součástí.

Sdílet

Nápisy jsou odděleny linkou červené barvy, která je korporátní barvou koncernu. „Upravené logo odkazuje na naši příslušnost ke skupině Vienna Insurance Group a a zdůrazňuje mezinárodní rozměr a rostoucí význam Kooperativy jako největší firmy koncernu mimo domácí, rakouský trh,“ vysvětluje člen představenstva a náměstek generálního ředitele Kooperativy Ing. Martin Diviš, MBA. Zároveň však dodává, že Kooperativa nadále zůstává tou firmou, kterou znají čeští občané – finančně silným, profesionálním a laskavým partnerem, který rozumí svým klientům, jejich problémům a nebezpečím, která na ně číhají v každodením životě. „Kooperativa i nadále zůstává Pojišťovnou pro život, jaký je,“ zdůraznil Diviš.

Úprava loga se týká podle jeho slov všech společností skupiny a tento krok navazuje na zavedení společné nové „zastřešující“ značky Vienna Insurance Group na počátku loňského roku. Tento název (vedle decentralizovaných a nezávislých značek na jednotlivých trzích) slouží ke zdůraznění finanční síly skupiny jako velkého středoevropského pojišťovacího koncernu s ústředím ve Vídni. Všechny lokální firmy si však ponechávají své názvy, což souvisí s celkovou strategií skupiny – je majortním akcionářem v některých případech i několika různých pojišťoven na jednom národním trhu (například v Rakousku to je Wiener Städtische Versicherung AG, Donau Versicherung, Bank Austria Creditanstalt Versicherung a Union Versicherung), které fungují autonomně pod vlastními značkami. „V každé ze 17 zemí Evropy, kde koncern působí, bude již z loga klientům, obchodním partnerům i veřejnosti zřejmé, že firma potří do Vienna Insurance Group, do druhé největší pojišťovací skupiny ve střední a východní Evropě, která na svých stěžejních trzích v Rakousku, v ČR, na Slovensku, v Bulharsku a Rumunsku, zaujímá první či druhé místo na pojistném trhu,“ doplnil Diviš.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).