Hlavní navigace

ING Wholesale Banking otevírá v Brně další regionální zastoupení

V červnu otevřela ING Wholesale Banking svou novou reprezentační kancelář. Po Ostravě se jedná o již druhou reprezentační kancelář s regionálním zaměřením a jejím cílem je být nablízku klientům v Jihomoravském kraji. K dispozici jim zde jsou dva zkušení relationship manageři. Na tiskové konferenci konané 25. září v Brně představila ING Wholesale Banking své plány pro jihomoravský region. Zároveň informovala o poskytnutí úvěru ve výši 79 mil. euro (1,87 mld. Kč) určenému k financování několika různých projektů v ČR developerovi CTP Invest.

Sdílet

„Na základě našich zkušeností v Ostravě si uvědomujeme důležitost regionálního zastoupení, a proto jsme se rozhodli otevřít v červnu tohoto roku druhou reprezentační kancelář v Brně,“ říká Rolf-Jan Zweep, CEO ING Bank ČR a generální ředitel Wholesale Banking, a dodává: „Pro klienty v jihomoravském regionu jsme zde vytvořili speciální tým relationship manažerů, který se o ně s podporou Prahy, ale i Londýna a Amsterdamu bude starat.“

Pobočku v Brně vede Eva Sedláková jako regionální ředitelka pro jižní Moravu. Bohaté zkušenosti z oblasti korporátního bankovnictví načerpala v GE Money Bank, Union bance, v Komerční bance a Citibank, kde působila na různých vedoucích pozicích. Eva Sedláková pečuje o klientskou základnu v oblasti jižní Moravy a je zodpovědná za její rozšiřování.

Druhým relationship managerem brněnské kanceláře se stal Petr Ullman. Zkušenosti z korporátního bankovnictví získával již od roku 1997 v Citibank, Dresdner Bank CZ a Citibank Europe. Do své pozice v ING Wholesale Banking nastoupil v září 2008 a jeho hlavním úkolem je také rozvíjení a budování klientských vztahů.

Jedním z témat tiskové konference bylo zprostředkování úvěru ve výši 79 mil. euro (1,87 mld. Kč), který ING Wholesale Banking poskytla společnosti CTP Invest. Úvěr na období sedmi let je určen k financování portfolia projektů CTP Invest, mezi něž patří výstavba průmyslových a kancelářských prostor po celé České republice. Většina těchto projektů bude dokončena ještě na podzim letošního roku. Nově otevřená kancelář ING Wholesale Banking se nachází v CTParku Brno South, který patří mezi pilotní projekty portfolia CTP Invest.

„Srdečně vítáme silného a strategického partnera v jednom z našich jedinečných komplexů. Ve spolupráci s ING jsme vybudovali celou řadu projektů – Honeywell campus v CTParku Brno, sklad Michelin v Pohořelicích, ITT v Ostravě a CTBox v Plzni. Příjem z nájmu pro CTP za rok 2008 dosáhne více než 70 mil. euro, což v porovnání s rokem 2007 představuje 40% nárůst. CTP nadále rozšiřuje své portfolio a plánuje, že do konce roku 2009 připraví pro nájemce ve svých areálech přes 500 000 m² plochy,“ říká Remon Vos, výkonný ředitel společnosti CTP Invest.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).