Hlavní navigace

ING Wholesale Banking jmenovala nového generálního ředitele pro region CEE

ING Wholesale Banking jmenovala Rolanda Boekhouta generálním ředitelem pro region střední a východní Evropy (CEE). S platností od 1. května 2008 povede plány rozvoje banky v tomto regionu.

Sdílet

Roland Boekhout nastoupil do skupiny ING v roce 1991 a postupem času působil na různých pozicích. Do své současné funkce přichází z postu generálního ředitele RVS, holandské pojišťovny a člena skupiny ING Insurance Europe. Igno van Waesberghe, který působil na tomto postu před příchodem Boekhouta, přechází v rámci ING do Japonska. Přímým nadřízeným Rolanda Boekhouta je Ralph Hamers, ředitel korporátní bankovní sítě – Wholesale Banking Network.

Roland Boekhout se k týmu připojuje v momentě, kdy ING Wholesale Banking zažívá ve střední a východní Evropě ambiciózní růst. Ke svému jmenování Roland Boekhout dodal: „ING Wholesale Banking staví na dosavadních úspěších ve střední a východní Evropě a díky svému silnému lokálnímu zastoupení si i nadále hodlá udržet top pozici mezi poskytovateli komplexních bankovních služeb.“

Mezi úspěchy ING Wholesale Banking v regionu CEE patří nejen ocenění pro nejlepší banku pro řízení hotovosti (Best Bank for Cash Management 2007) ve východní Evropě již osmým rokem v řadě, které je udělováno časopisem TMI, ale též umístění na prvním místě v prvním čtvrtletí roku 2008 v Dealogic, „ligové tabulce“ bank, (měřeno objemem syndikovaných úvěrů ve střední a východní Evropě) s realizovanými čtrnácti syndikovanými úvěry v celkové hodnotě 2,4 mld. USD.

Mezi nejvýznamnější obchody ING Wholesale Banking v regionu střední a východní Evropy v prvním čtvrtletí letošního roku patří IPO globálních depositních certifikátů (GDR) na akcie Zhaikmunai LP na Londýnské burze cenných papírů, panevropský program nákupu mimorozvahových obchodních pohledávek pro ArcelorMittal Central Europe a pozice hlavního upisovatele při akcelerovaném globálním tendru na GDR společnosti JSC Bank of Georgia.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).