Hlavní navigace

ING vstupuje prostřednictvím Oranžového konta na český retailový bankovní trh

Sdílet

Praha
16. října 2001

Holandská finanční skupina ING Group etablovaná na českém retailovém trhu prostřednictvím produktů v oblasti pojištění, penzijního připojištění či podílových fondů nyní vstupuje na retailový trh bankovních služeb. Od listopadu nabídne svůj první retailový bankovní produkt na českém trhu spořící účet Oranžové konto od ING Bank.

Oranžové konto je depozitní bankovní produkt spořícího charakteru určený fyzickým osobám. Jde v mnoha ohledech o jedinečný produkt na českém trhu. V porovnání s podobnými produkty poskytuje Oranžové konto výrazně vyšší úrok a prostředky na kontě jsou dostupné bez jakékoliv výpovědní lhůty. K dalším výhodám Oranžového konta patří vedle vysoké bezpečnosti také to, že klient neplatí žádné poplatky za jeho založení a vedení a nejsou mu účtovány ani žádné transakční poplatky. Vklady jsou pochopitelně ze zákona pojištěny.

Finanční prostředky uložené na Oranžovém kontě jsou úročené 4,2 % p. a., pokud je aktuální zůstatek na Oranžovém kontě vyšší než 10 000 Kč. Uvedená úroková míra se bude pravidelně aktualizovat.

Veškeré finanční transakce s Oranžovým kontem probíhají bezhotovostně prostřednictvím klientova stávajícího účtu vedeného v České republice. Klient si pro tyto potřeby může zaregistrovat maximálně tři stávající účty. Pro tyto účty se používá termín „Registrovaný účet“.

Vklady na Oranžové konto prostřednictvím Registrovaného účtu je možné provádět kdykoliv a v jakékoliv výši. Rovněž není omezena minimální výše vkladu ani minimální zůstatek na kontě.

Výběry z Oranžového konta lze provádět prostřednictvím Registrovaného účtu. Výběry nejsou vázány žádnou výpovědní lhůtou, minimální výše výběru je 10 000 Kč.

Díky tomu, že veškerá komunikace s Oranžovým kontem probíhá pomocí Registrovaného účtu, může s prostředky na kontě manipulovat pouze majitel, což zajišťuje vysokou bezpečnost jak z pohledu klienta, tak z pohledu ING. Tato bezpečnost je zajišťována pomocí kódu (PIN) nebo kombinace PIN a hesla.

Oranžové konto si může zřídit klient starší osmnácti let, který disponuje účtem, který lze použít jako Registrovaný účet. K otevření Oranžového konta je nutný platný doklad totožnosti respektive jeho kopie. Dále je nutné mít výpis (ne starší tří měsíců) z účtu, který bude sloužit jako Registrovaný účet.

Oranžové konto lze získat několika různými způsoby:

 Pomocí Kontaktního centra ING jednotného telefonického kontaktního centra ING pro retailové produkty (0800 159 159). Klient sdělí reprezentantovi údaje nezbytné pro otevření Oranžového konta a následně je mu k podpisu doručena poštou smlouva. Klient odesílá podepsanou smlouvu s kopiemi požadovaných dokumentů (občanský průkaz, výpis z Registrovaného účtu) do ING. Po obdržení PIN pak může již prostřednictvím Kontaktního centra svůj účet obsluhovat. K získání Oranžového konta tedy není nutná žádná návštěva ING Bank.

 Pomocí integrovaného portálu ING www.ing.cz. Klient zde najde formulář potřebný k získání Oranžového konta a vyplněný ho odešle do ING Bank. Další postup je již podobný jako v případě otevření účtu pomocí Kontaktního centra.

 Prostřednictvím poradců pro finanční plánování ING.

 V klientském centru ING Orange House, kde návštěvníci mohou využít všechny tři zmíněné cesty k otevření Oranžového konta. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).