Hlavní navigace

ING Penzijní fond získal první místo v soutěži Rhodos oceňující nejpůsobivější firemní image roku

Sdílet

Praha
24. května 2002

ING Penzijní fond patří mezi nejvýznamnější penzijní fondy na českém trhu. Tuto pozici potvrzuje i vítězství v soutěži Rhodos v kategorii penzijních fondů. Soutěž Rhodos oceňuje v jednotlivých kategoriích firmy, jejichž image je vnímána jako nejpůsobivější. Vítězství v soutěži Rhodos potvrzuje současně i kvalitu služeb a produktů, které svým klientům nabízí ING Penzijní fond.

Kritérii, která rozhodla o vítězství ING Penzijního Fondu, byla důvěryhodnost, spolehlivost, serióznost, přístup ke klientům a solventnost.

Rhodos – cena za nejpůsobivější firemní image roku – byla letos vyhlášena již pošesté, a to ve 24 kategoriích. Na základě výsledků průzkumu je stanoveno pořadí na prvních třech místech v každé kategorii. V dalších kategoriích bodovaly například společnosti Radiomobil, Benzina či IBM.

„Vítězství v soutěži Rhodos v kategorii penzijních fondů je pro nás samozřejmě významnou událostí. Chtěli bychom proto zejména poděkovat za důvěru našim klientům. Právě ti jsou pro nás vždy naprosto nejdůležitější. Jsme proto rádi, že je to z naší práce poznat,“ řekl předseda výkonné rady ING pro ČR a SR Ron van Oijen. „Tato cena potvrzuje správnost strategie, kterou jsme zvolili při prezentování našich produktů a služeb směrem ke klientům a ostatní veřejnosti,“ dodal Ron van Oijen.

„Kritéria, na jejichž základě jsme získali ocenění Rhodos, představují přesně ty atributy značky ING Penzijního fondu, které chceme, aby pro klienty tato značka znamenala,“ uvedl Ron van Oijen.

Rok 2001 byl pro ING Penzijní fond skutečně zajímavý v nejlepším smyslu slova. Ve všech oblastech ING Penzijní fond zaznamenal růst: počet klientů vzrostl oproti předchozímu roku o 18,7 %, objem aktiv ve správě dokonce o 36,2 %.

„Hospodářské výsledky dokazují, že ING Penzijní fond je výkonný. Ocenění Rhodos pak může být důkazem, že ING Penzijní fond je klientsky orientovaná důvěryhodná a seriózní instituce. Jako součást jedné z největších finančních skupin planety, ING Group, pak ING Penzijní fond představuje pro klienty i naprosté bezpečí pro vložené peníze. Jen pro ilustraci mohu uvést, že aktiva spravovaná skupinou ING jsou 705 miliard euro, což by stačilo na pokrytí více než třiceti českých státních rozpočtů,“ řekl Ron van Oijen.

V předchozích letech získala skupina ING již dvě tato hodnotná ocenění. V letech 1998 a 2001 vystoupila na nejvyšší stupínek mezi pojišťovnami značka ING Nationale-Nederlanden. To může být potvrzení kvality služeb, které jednotlivé společnosti zaštítěné oranžovým lvíčkem ING poskytují.

* * *

ING Group působí v 65 zemích světa a má přes 110 000 zaměstnanců. Z hlediska tržní kapitalizace je jednou z největších finančních institucí v Evropě. V České republice působí od roku 1991. Poskytuje služby v oblasti pojišťovnictví, bankovnictví a správy aktiv přes 400 tisícům individuálních a korporátních klientů. V České republice v rámci skupiny ING Group působí pojišťovna ING Nationale-Nederlanden, ING Penzijní fond, ING Bank, ING Employee Benefits, ING Investment Management, ING Real Estate. Neméně významnými členy skupiny jsou také například ING Lease, ING Baring Private Bank a Baring Communications Equity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).