Hlavní navigace

Mikulášská nadílka v Kojeneckém ústavu za účasti generálního ředitele ING Wholesale Banking

Praha, 6. prosince 2006 – Netradiční mikulášskou nadílku dnes zažily děti z Kojeneckého ústavu s dětským domovem v Praze - Krči. Rolf-Jan Zweep, CEO ING Bank a General Manager Wholesale Banking, osobně předal primářce ústavu Jaroslavě Lukešové šek na 80 000 Kč.

Sdílet

„Částku použijeme na volnočasové aktivity dětí. Daru si velmi ceníme, a proto bych ING Wholesale Banking jménem dětí celého kojeneckého ústavu ráda poděkovala mottem Nadace Terezy Maxové: Děkujeme, že našemu snažení dáváte konkrétní smysl!,“ uvedla primářka Kojeneckého ústavu

„ING si je dobře vědoma své korporátní zodpovědnosti a celosvětově iniciovala projekt „Chances for Children“. Ve vztahu k tomuto projektu jsme započali spolupráci s Nadací Terezy Maxové, neboť její cíle a předmět projektu „Chance for Change“ ideálně zapadá do naší strategie – podpory vzdělání, volnočasových a sportovních aktivit dětí v dětských domovech a pěstounské péči.“ dodává Rolf-Jan Zweep.

Kromě předání šeku si zástupci ING Wholesale Banking připravili pro děti i menší program. Nejprve si společně s primářkou Jaroslavou Lukešovou prošli Kojenecký ústav s dětským domovem, a poté rozdali dětem v rámci mikulášské nadílky sladkosti a ovoce. Cílem ING Wholesale Banking je neustálé prohlubování spolupráce nejen mezi společností a nadací, ale také aktivní zapojení zaměstnanců ING Wholesale Banking.

„Nadace Terezy Maxové si nesmírně váží nadčasového a ryzího přístupu vedení ING Wholesale Banking, díky němuž je nám umožněno vtáhnout do rozhodování o konkrétních žádostech a směrech podpory nejen management, ale i zaměstnance ING Wholesale Banking. Tímto společným úsilím máme možnost pozitivně ovlivnit jednotlivé dětské životy a upozornit na rozsáhlou problematiku opuštěných dětí v České republice,“ upřesňuje Terezie Sverdlinová, výkonná ředitelka nadace.

Dnešní návštěva Kojeneckého ústavu se uskutečnila v rámci ING Wholesale Banking Fondu Nadace Terezy Maxové, který byl založen v roce 2005, a jehož grantová komise je složená jak ze zástupců Nadace, tak ING Wholesale Banking. Spolupráce ING Wholesale Banking a Nadace Terezy Maxové vychází z ojedinělého přístupu – do podpory se mohou zapojit všichni zaměstnanci společnosti. Od 1. listopadu 2006 mají možnost formou srážky ze mzdy jednorázově či pravidelně přispívat Nadaci Terezy Maxové..Kontinuálně s touto formou pomoci je od letošního roku udělován grantovou komisí ING Wholesale Banking Fondu Nadace Terezy Maxové přípěvek na jednotlivé projekty z oblasti vzdělání, volnočasových aktivit a sportu do výše 80 000 Kč pro děti v dětských domovech nebo pěstounské péči. Celková částka udělená v roce 2006 dosáhla výše 3 000 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).