Hlavní navigace

ING Lease získá Citileasing v Maďarsku

ING Lease, dceřiná společnost ING Wholesale Banking a jedna z pěti předních evropských nadnárodních leasingových společností, uzavřela v minulém týdnu dohodu se společností Citigroup o převzetí maďarské pobočky Citileasing.

Sdílet

„Tato akvizice je významným krokem pro ING Lease v Maďarsku a dále posiluje probíhající rozšiřování naší obchodní sítě v regionu střední a východní Evropy,“ komentoval dohodu Krzysztof Bielecki, výkonný ředitel ING Lease pro střední a východní Evropu. V současnosti ING Lease aktivně působí v šesti zemích tohoto regionu a v blízké budoucnosti předpokládá další rozšíření své sítě.

Zmíněná akvizice, která je nyní předmětem schválení příslušnými úřady, znamená výraznou expanzi leasingových aktivit společnosti ING v Maďarsku. Zároveň je nedílnou součástí strategie posilování přítomnosti ING Wholesale Banking v regionu. Hlavním zaměřením stávajícího portfolia společnosti Citileasing je poskytování služeb v oblasti finančního leasingu. Převzetí společnosti Citileasing pak pro ING Lease představuje navýšení portfolia maďarské pobočky na 200 milionů eur. ING Lease tak získá nejen osmiprocentní podíl na maďarském leasingovém trhu financování movitých předmětů, ale zároveň pozici mezi prvními deseti leasingovými společnostmi v Maďarsku.

„Prostřednictvím akvizice společnosti Citileasing dále podporujeme naši strategii a výbornou pověst poskytovatele kvalitních finančních služeb na maďarském leasingovém trhu dopravní techniky,“ dodává Vib Verma, generální ředitel ING Lease Hungary.

Hans Hoogendijk, generální ředitel společnosti ING Lease pro Českou a Slovenskou republiku, potvrdil, že financování dopravní techniky tvoří dlouhodobou strategii společnosti ING Lease v zemích střední a východní Evropy. Společnost ING Lease tento rok oslavila deset let svého působení na českém leasingovém trhu, kde se zaměřuje především na leasingové financování nemovitostí a železniční i silniční dopravní techniky. V průběhu této doby si vybudovala pozici úspěšného partnera řady významých společností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).