Hlavní navigace

ING Bank pomáhá dětem rozvíjet jejich potenciál už pět let

[Tisková zpráva] Již pátým rokem pomáhá dětem v pěstounské péči nebo dětských domovech ING Bank fond Nadace Terezy Maxové dětem v rozvoji jejich talentu, vzdělávání či náplni volnočasových aktivit.

Sdílet

Projekt, který vychází ze vzájemné spolupráce ING Bank a Nadace Terezy Maxové dětem, je založen na bázi generálního partnerství a principech transparentnosti, kdy si obě organizace kladou za cíl všestrannou podporu a pomoc opuštěným dětem.

„Když jsme v roce 2005 s Nadací Terezy Maxové dětem začínali spolupracovat, měli jsme poměrně jasnou představu. Šlo nám o cílenou podporu vzdělání či volnočasových aktivit dětí v pěstounské péči nebo v dětských domovech, což se přesně shoduje se záměry Nadace. Podporujeme lokální projekty, takže víme, že peníze zůstávají v České republice a mohou se jich aktivně účastnit i naši zaměstnanci,“ vysvětluje Zuzana Smolinsky, manažerka komunikace a PR ING Bank, a pokračuje: „Musím konstatovat, že uplynulých pět let spolupráce s Nadací Terezy Maxové dětem předčilo naše očekávání, a to i díky zapojení a pomoci našich zaměstnanců a klientů, kterým bych tímto chtěla poděkovat.“

Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem, k tomu dodává: „Na spolupráci s ING Bank si nejvíce vážíme osobního zapojení managementu i zaměstnanců banky do aktivit spojených s činností Fondu.“

Od svého založení ING Bank fond Nadace Terezy Maxové dětem zorganizoval přes 10 dobrovolnických akcí pro děti z dětských domovů a pěstounských rodin. Finančně bylo do Fondu věnováno přes 10 milionů korun a díky tomu se podařilo podpořit více než 280 smysluplných projektů. Navíc 500 000 korun do Fondu přispěli zaměstnanci banky.

Tím však pro ING Bank ČR spolupráce s Nadací Terezy Maxové nekončí. Banka se zavázala Nadaci podporovat dalších pět let a pravidelně do Fondu přispívat 1,5 milionu korun.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).