Hlavní navigace

Informace z květnového zasedání burzovní komory

Tisková zpráva č. 10 z 19. května 2004

Sdílet

Na svém dnešním zasedání burzovní komora mimo jiné:

 1. projednala zprávu o výsledcích obchodování za měsíc duben. Celkový dubnový objem obchodů na trhu akcií a PL činil 42,4 mld. Kč a ve srovnání s březnovým objemem je byl menší o 12,4 %. Po čtyřech měsících se zastavil růst hodnot průřezových burzovních indexů. Indexy PX 50 a PX-D zaznamenaly minimální meziměsíční pokles o 0,7 % a hodnota indexu PX-GLOB se snížila o 0,4 %. Dubnový objem obchodů s dluhopisy ve výši 71,4 mld. Kč poklesl o 13,7 % ve srovnání s předchozím měsícem.
 2. zabývala se informací o stavu přípravy centrálního depozitáře cenných papírů.
 3. schválila změny v Burzovních pravidlech s účinností od 1. června 2004 v částech:
  • Pravidla pro automatické obchody
  • Pravidla obchodování ve SPAD
  • Blokové obchody mezi členy burzy
  • Blokové obchody členů burzy s nečleny registrované na burze Úpravy v předpisech z oblasti obchodování jsou formálního rázu a sjednocují povinnosti při vkládání objednávek a instrukcí členy burzy pro listinné a zaknihované cenné papíry.

  Pozn.: Nově schválené části Burzovních pravidel budou umístěny na internetových stránkách burzy v záložce Legislativa (http://www.pse.cz/…dla_bcpp.asp).

 4. schválila harmonogram burzovních dní na II. pololetí 2004. Celkový počet burzovních dní ve druhém pololetí 2004 je 125. Burzovními dny jsou všechny pracovní dny od 1. července do 30. prosince. Neburzovními dny jsou státní svátky (5. a 6. červenec, 28. září, 28. říjen a 17. listopad), den pracovního klidu (24. prosinec) a pracovní den 31. prosinec.

  Pozn.: Harmonogram je zveřejněn na internetových stránkách burzy na adrese http://www.pse.cz/…kalendar.asp

 5. jednala o přípravě 12. řádné valné hromady akcionářů burzy, která se bude konat 24. června 2004.
 6. schválila vyřazení emise akcií ISPAT NOVÁ HUŤ, CZ0005098251 z obchodování na vedlejším trhu burzy s účinností od 31. května 2004 z důvodu zrušení registrace cenného papíru valnou hromadou emitenta. Posledním obchodním dnem je 28. květen.
 7. vzala na vědomí, že pan Pavel Hollmann se, v souvislosti s kandidaturou na funkci předsedy Komise pro cenné papíry, vzdal členství v burzovní komoře Burzy cenných papírů Praha, a.s., a to k 19. květnu 2004.
 8. projednala výsledky výběrového řízení na místo generálního ředitele Burzy cenných papírů Praha, a.s. Burzovní komora vybrala mezi uchazeči o tuto funkci pana Petra Koblice. Zástupci burzovní komory projednají s vybraným kandidátem na funkci generálního ředitele burzy další nezbytné záležitosti. Na základě nich pak bude burzovní komora rozhodovat o jmenování do funkce generálního ředitele.

Ing. Vladimír Ezr
Burza cenných papírů Praha, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).