Hlavní navigace

Immorent zahájil stavbu administrativního komplexu Gemini

Praha, 22. června 2006 – Společnost Immorent ČR s.r.o. dnes položením základního kamene oficiálně zahajuje stavbu nového administrativního komplexu Gemini, který vyroste na Pankráci v Praze 4. Nahradí nevyužívané autobusové nádraží ležící mezi ulicemi Pikrtova, Hvězdova a Na Pankráci.

Sdílet

„V současnosti již probíhá demolice stávajících objektů a přeložky inženýrských sítí. Zahájení zemních prací začne v srpnu, dokončení hrubé stavby je plánováno na červen 2007. S otevřením komplexu počítáme v závěru roku 2007,“ řekl Tomáš Velemínský, jednatel společnosti Immorent ČR s.r.o., která je developerem projektu. Generálním dodavatelem stavby je Strabag a.s.

Název projektu znamená v překladu „Blíženci“ a reflektuje architektonické řešení komplexu – ten bude členěn do dvou podobných budov, oddělených ulicí pro pěší. „Prázdný prostor bývalého autobusového nádraží byl pro architektonický návrh velkou výzvou. Série domovních bloků, která vede od náměstí Hrdinů mezi ulicemi Na Pankráci a 5. května, není v tomto místě logicky ukončena, zástavba je přerušena nepřirozeně. Architekturu Gemini jsme proto navrhovali ne jako izolovanou stavbu, ale v kontextu stávající a budoucí zástavby Pankrácké pláně,“ řekl architekt Vladimír Krátký, který je jedním z autorů návrhu.

Komplex Gemini nabídne po svém dokončení celkem 33.400 m2 kancelářských ploch, 430 parkovacích stání a 2700 m2 pro obchody, služby a restaurace, které budou sloužit i obyvatelům v okolí. Součástí projektu je i celková revitalizace okolí administrativních budov – na stávajících vyasfaltovaných plochách bude vysázena nová zeleň.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).