Hlavní navigace

IMMORENT vybuduje ve Vídni administrativní komplex za 400 milionů EUR

Společnost IMMORENT zrealizuje ve Vídni jeden z největších developerských projektů příštích let. Na území dnešního jižního vlakového nádraží vybuduje administrativní komplex o celkové rozloze 200 000 metrů čtverečních. Výstavba začne v roce 2010, o dva roky později obsadí podstatnou část první dokončené budovy Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG.

Sdílet

Příslušnou smlouvu podepsali 3. července předseda představenstva rakouských drah ÖBB Martin Huber, předseda představenstva společnosti IMMORENT Peter Tichatschek, ředitel společnosti Gerald Antonitsch a ředitelka ÖBB-Immobilienmana­gement GmbH Michaela Steinacker.

„Tento projekt nám dává jedinečnou příležitost podílet se na urbanistickém rozvoji, který významným způsobem změní podobu Vídně. Mít takovou šanci je bezpochyby snem každého developera,“ řekl Gerald Antonitsch, ředitel společnosti IMMORENT.

Projekt železničního uzlu Vídeň – hlavní nádraží

Rakouské dráhy ÖBB vybudují do roku 2013 ve Vídni nové hlavní nádraží na místě dnešního jižního a východního vlakového nádraží. Pozemek obklopující tento mezinárodní dopravní uzel má rozlohu 59 hektarů a leží jen 2,5 kilometru od katedrály svatého Štěpána v samém centru města. Jeho rozvoj probíhá v souladu se záměry města Vídně. Spojení stávajícího východního a jižního nádraží uvolní velký prostor pro nový developerský projekt a pro realizaci dalších záměrů společností ÖBB-Immobilienmana­gement GmbH.

Nové centrum financí a služeb

V oblasti vymezené ulicemi Gürtel, Arsenalstraße, Gudrunstraße a Sonnwendgasse vznikne nový městský obvod s administrativními budovami o celkové ploše 550 tisíc metrů čtverečních a 5 500 novými byty. Atraktivní lokalitu doplní mateřská škola, dvě školy a park. Stávající infrastrukturu místa rozšíří nákupní centrum „BahnhofCity“ umístěné přímo u budovy hlavního nádraží. „Naším cílem je vybudovat největší rakouské centrum financí a služeb obklopující nejvýznamnější železniční uzel ve střední Evropě. Pro jeho dosažení nasadí ÖBB veškeré své developerské i urbanistické zkušenosti,“ řekl Martin Huber, předseda představenstva ÖBB-Holding.

Plán do roku 2012

V letošním roce společnost IMMORENT vyzve architekty k vypracování studie na první část projektu na ploše 37 tisíc metrů čtverečních. Konečný návrh bude vybrán v prvním čtvrtletí roku 2008. Se zahájením stavby se počítá v průběhu roku 2010. První budova bude dokončena v roce 2012 a poskytne prostor pro zhruba 4 tisíce pracovníků.

Uzavření smlouvy mezi ÖBB-Immobilienmana­gement GmbH a společností IMMORENT je výsledkem intenzivních jednání. Michaela Steinacker, ředitelka ÖBB-Immobilienmana­gement GmbH, předpokládá, že první část projektu bude významným impulsem pro další rozvoj nového městského obvodu: „Zájem společnosti IMMORENT o vybudování komplexu i zájem Erste Bank o pronájem plochy dokazují mimořádnou atraktivitu této lokality. Další zajímaví investoři a společnosti budou následovat, příslušná jednání již probíhají.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).