Hlavní navigace

IKS KB získala vyšší mezinárodní rating

Sdílet

Praha, 12. června 2003 – Investiční kapitálová společnost Komerční banky obdržela koncem května posouzení svého dosavadního hospodaření a krátkodobého očekávaného vývoje, které zpracovala CRA Rating Agency, afilace společnosti Moody´s Investors Service pro střední Evropu.

IKS KB byla shledána jako dostatečně schopná dostát svým finančním závazkům, a proto jí byl potvrzen krátkodobý rating na úrovni czP-1. CRA Rating Agency dále potvrdila IKS KB lokální rating na úrovni czAa a zvýšila mezinárodní rating na úroveň A. CRA Rating Agency rating odůvodnila ohodnocení Investiční kapitálové společnosti KB jejím silným postavením na trhu, objemem spravovaných prostředků a vybudovaným renomé na poli správy aktiv.

Pokud jde o závazky IKS KB v dlouhodobém časovém horizontu, CRA Rating Agency ve svém ratingu vycházela z očekávané podpory v případě potřeby od mateřské společnosti Komerční banky, která náleží do silné francouzské bankovní skupiny Société Générale. Jako pozitivní vnímá CRA Rating Agency fakt postupného začleňování IKS KB do struktury SG Asset Management, dceřinné společnosti Société Générale, která patří mezi přední obhospodařovatele, distributory a administrátory podílových fondů ve Francii.

Markéta Dvořáčková
Divize Komunikace

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).