Hlavní navigace

II. ročník ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek v ČR - NOMINACE

Portál www.bankovnipoplatky.com vyhlašuje 2. ročník ankety „o nejabsurdnější bankovní poplatek“. V 1. ročníku návštěvníci webu zcela suverénně zvolili za vítěze poplatek za příchozí platbu. Může to být náhoda, ale několik týdnů poté, hned tři banky tento poplatek zrušily. Anketa měla pozitivní dopad. Snad se bude v podobném duchu dařit i nadále.

Sdílet

Pro 2. ročník ankety jsme nezařadili vítěze minulého ročníku – tedy poplatek za příchozí platbu, ať mají šanci vyhrát i jiné absurdní a nesmyslné poplatky. Anketa by kromě zjištění postojů klientů bank měla určitým způsobem vyvíjet tlak na banky. Nejde jen o to, aby každý rok vyhrával stejný poplatek, byť může být nejnesmyslnější.

Úvodní informace k anketě:

Z minulého roku automaticky nominujeme prvních pět absurdních poplatků, které se umístily na 2. až 6. místě. Nominované poplatky z 1. ročníku ankety:

• Poplatek za vedení účtu

• Poplatek za správu úrokového zvýhodnění

• Poplatek za zablokování ukradené platební karty

• Poplatek za transakce do zahraničí (výše poplatku)

• Poplatek za změnu údajů

Do 16. prosince 2006 mají šanci ovlivnit strukturu navrhovaných bankovních poplatků návštěvníci webu tím, že nominují poplatek, který považují za absurdní. Poté se rozběhne 1. kolo hlasování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).