Hlavní navigace

Igor Helekal byl jmenován členem představenstva eBanky

Praha, 17. prosince 2004 – Igor Helekal byl ke dni 17. prosince 2004 jmenován členem představenstva eBanky. I nadále bude zastávat funkci výkonného ředitele oblasti Provoz.

Sdílet

Igor Helekal (nar. 7. dubna 1962) je absolventem ČVUT a Yale School of Management, kde získal titul MBA. Do eBanky přišel 1. července 2004 ze slovenské UniBanky z italské finanční skupiny UniCredit Group. V UniBance působil ve funkci náměstka generálního ředitele a člena představenstva se zodpovědností za riziko, IT a provoz.

V letech 1994 až 2000 pracoval jako konzultant v poradenské firmě McKinsey & Company, kde se specializoval převážně na bankovnictví a na oblast IT systémů.

Igor Helekal je ženatý a má dva syny. Hovoří plynně anglicky, domluví se i německy a rusky. Ve volném čase se věnuje rodině, k jeho dalším zájmům patří jízda na horském kole, cestování, potápění a rafting.

Jmenování do představenstva eBanky si velmi vážím a považuji ho za potvrzení správnosti kursu, kterým rozvíjíme činnosti oblasti Provoz v eBance. Mým cílem zůstává i nadále efektivní podpora obchodních aktivit eBanky tak, aby Banka dosáhla náročných cílů, které si uložila ve svém plánu rozvoje a splnila tak očekávání klientů, akcionáře, zaměstnanců i široké veřejnosti, řekl ke svému jmenování Igor Helekal.

Představenstvo eBanky tak nyní pracuje ve složení: Luboš Černý (předseda), Petr Pištělák (místopředseda), Alexandr Borecký, Igor Helekal, Petr Řehák (členové).

eBanka je univerzální banka pro fyzické osoby, malé a střední firmy. eBanka má více než 145 obchodních místech nabízí ucelené portfolio finančních produktů. Je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,7 % akcií drží v eBance právě Česká pojišťovna), nejsilnější finanční skupiny u nás. Česká pojišťovna má mezinárodní rating agentury Standard & Poor‘s označovaný jako BBB minus (BBB-), tzn., že je v tzv. investičním stupni.

Celkový počet klientů eBanky již přesáhl 400 tisíc. Více než 100 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky. 144 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 157 tisíc klientů aktivně využívá úvěrovou YES kartu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).