Hlavní navigace

I města mohou investicemi vydělat

[Tisková zpráva] Města Frenštát pod Radhoštěm, Blansko, či Chomutov. To je jen vzorek těch, kteří díky partnerství s finanční skupinou ATLANTIK a s pomocí konzervativních investic v loňském roce vydělaly stovky tisíc až miliony korun.

Sdílet

Průměrná doba jejich spolupráce s odborníky na kapitálový trh je přitom delší než 8 let. Tím se ATLANTIK řadí k jedněm z nejdéle fungujících důvěryhodných specialistů na zhodnocování volných finančních prostředků měst a obcí.

I peníze obcí a měst mohou vydělávat. Nejen lidé či firmy, ale i města se stále více zajímají o možnost investování svých peněz. Mnohdy totiž mohou svoje volné prostředky zhodnotit lépe, než kdyby je nechaly ležet na bankovních účtech, které díky historicky velmi nízkým sazbám nepředstavují příliš zajímavé výnosy.

Protože však města a obce pracují s veřejnými penězi, je pro ně velmi důležitá bezpečnost při investování a spolehlivost jejich odborných poradců. Jedním z takových poradců je již 15 let společnost ATLANTIK Asset Management investiční společnost, a.s. „První mandát, a to velmi úspěšný, jsme získali od Staturního města Olomouc již v roce 1995. Tato spolupráce, kdy jsme městu vydělali za deset let téměř 100 % výnos nám otevřela dveře do municipální sféry. Od té doby jsme spolupracovali s několika desítkami měst a obcí,“ říká Vratislav Svoboda, člen vedení společnosti, který správu aktiv pro města zastřešuje.

Městské mandáty mají jednu zvláštní specifičnost, a tou je téměř vždy požadavek na vysokou obezřetnost při správě obecních peněz. „Pro naše městské klienty vytváříme a řídíme konzervativní portfolia složená převážně s nízkorizikových investic, jako jsou například státní dluhopisy. Pro tyto klienty je velmi důležité, aby hodnoty majetku ve správě v čase minimálně kolísaly, a přitom aby byl pro město získán nadvýnos nad bankovní sazby. V loňském roce se nám to více než podařilo,“ uvádí Martin Kujal, investiční ředitel společnosti a dodává: „Vážený roční výnos dlouhodobých městských mandátů byl v roce 2009 ve výši 4,41 %. Na poli krátkodobých investic do jednoho roku se nám podařilo městům vydělat v loňském roce 3,11 %.“ Vedle obcí a měst zhodnocují své finance prostřednictvím společnosti ATLANTIK Asset Management například také nadace. Ty si za rok 2009 připsaly zisk 5,49 %.

Kromě zkušeností s výběrem vhodných a bezpečných investic má skupina ATLANTIK již téměř patnáctileté zkušenosti i s nadstavbovými odbornými službami, které obcím, městům a krajům nabízí. Ví tak nejen jaké investiční strategie municipality potřebují, ale dokáže rovněž poskytnout kvalitní poradenství i v dalších finančních oblastech. Zde se ATLANTIK Asset Management dokáže opřít o silné analytické zázemí své sesterské firmy ATLANTIK finanční trhy, a.s. O spokojenosti klientů z řad obcí, měst a krajů svědčí i to, že s finanční skupinou ATLANTIK průměrně spolupracují více než deset let.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).